برای خوردن تخم مرغ این نکات را در نظر بگیرید

: صبحانه،ناهار و شام اکثر دانشجویان تخم مرغ است،چرا که طرز تهیه آن بسیار ساده است

برای خوردن تخم مرغ این نکات را در نظر بگیرید

به گزارش آکاایران: صبحانه،ناهار و شام اکثر دانشجویان تخم مرغ است،چرا که طرز تهیه آن بسیار ساده است.از این ها که بگذریم یک خوردنی خوشمزه و محبوب در بین مردم است.تخم مرغ از فواید زیادی برخوردار است و البته باید در هنگام استفاده از آن نکاتی را در نظر گرفت که در ادامه شما را با فواید و این نکات تخم مرغ آشنا خواهیم کرد.

این ماده معدنی با خاصیت آنتی اکسیدانی از نابودی سلول های بدن جلوگیری کرده و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

اگر از خوردن یک وعده غذایی حاوی تخم مرغ پخته لذت می برید و این نوع خوراکی را دوست دارید از پخته شدن کامل تخم مرغ نیز اطمینان حاصل کنید تا خودتان را از شر بیماری های ناشی از مواد غذایی برهانید. نکات زیر را برای یک وعده سالم حاوی تخم مرغ در نظر داشته باشید:

تخم مرغ نیمرو را آنقدر بپزید به حدی که دیگر آبکی نباشد و هنگام تماس با دست کاملا سفت شده باشد.

در پختن، جوشاندن یا سرخ کردن تخم مرغ توجه داشته باشید تا سفیدی و زرده هر دو سفت باشند.

اگر تخم مرغ را در کنار گوشت طبخ می کنید توجه داشته باشید که دمای مرکز آن به 71 درجه سلیسیوس برسد. این کار را می توانید با دماسنج مخصوص مواد غذایی انجام دهید.

به منظور پختن ترکیبی از شیر و تخم مرغ (برای درست کردن کیک یا سایر غذاها) «مایع تخم مرغ» را جایگزین سفیده تخم مرغ خام کنید. مایع تخم مرغ محصولی است که فرآیند پاستوریزاسیون را سپری کرده است و از این طریق از انتقال بیماری ها وآلودگی های احتمالی مرغ و محل پرورش آن به مصرف کننده جلوگیری می کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
دینامیک (بخش دوم )فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : سیاوش فارسی