کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 17 مهر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 17 مهر 95

یک سؤال، 5 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


برای مفیدتر واقع شدن تحلیل روز آزمون چه باید بکنم؟

پاسخ 1- اولویت‌بندی کنید. با ذهن واضح و شفاف به تحلیل آزمون بپردازید. درس‌های اولویت‌دار خود را بشناسید. هم‌چنین مشخص کنید از کدام نوع سؤالات شروع خواهید کرد. سؤالاتی که غلط حل کرده‌اید، سؤالات شک‌دار، سؤالاتی که فراموش کرده‌اید، سؤالاتی که پاسخ نداده‌اید و... .

حتماً علت غلط حل کردن هر سؤال را جلو آن بنویسید تا اشتباهات متداول خود را بشناسید و آن‌ها را رفع کنید.

محمد کتابدار

پاسخ 2-

الف) به‌کارگیری تمام تلاش خود در بازه‌ی زمانی بین دو آزمون برای بهره‌وری کامل از توان و زمان

ب) توجه کامل به پروژه‌ی کانون و تلاش در اتمام مطالب مشخص‌شده البته با دقت در عمق مطالعه و کیفیت مطلوب

ج) توجه کامل به درس‌های انتخابی در هر نیم‌سالی که در پیش دارید.

د) به‌کارگیری تمام دقت و تلاش روز آزمون و جلوگیری از شانسی زدن و تأکید بر توان واقعی خود

روح‌الله رضوی‌پور

پاسخ 3- آزمون دادن بدون تحلیل، آموزش نصف و نیمه است. برای این‌که به هدف اصلی آزمون دادن که یادگیری است برسید، لازم است آزمون خود را تحلیل کنید. ابتدا 5 نوع درس خود را مشخص کنید. سپس برای هر کدام روش خاصی را برای تحلیل در نظر بگیرید.

1- نقاط قوت پایدار: تحلیل این درس‌ها برای شما ساده‌تر است و وقت زیادی از شما نمی‌گیرد. نکات پاسخ سؤال‌هایی را که در دفترچه‌ی پاسخ نکته‌ی ویژه‌ای برای‌شان مطرح شده یا با روش بهتری حل شده یادداشت کنید.

2- نقاط قوت: برای این درس‌ها علاوه بر یادداشت، نکات مهم سؤال را در دفترچه‌ی سؤال نشان‌دار کنید.

3- درس‌های تلنگری: بررسی کنید مباحث این درس‌ها در این آزمون از نظر یادگیری برای شما چگونه است. اگر این مباحث برای شما ساده است سریع تحلیل کنید و اگر نیاز به گذاشتن وقت برای تثبیت دارد در برنامه‌ریزی خود بگنجانید.

4- برای مباحث درس‌های نوسانی بعد از نشان‌دار کردن سؤال‌ها، در برنامه‌ریزی شخصی خود وقت بگذارید.

5- برای مباحث درس‌های ضعیف سؤال‌ها را به دقت بررسی کنید و اگر برای سؤالی نیاز به یادگیری در لحظه داشتید حتماً از روی جزوه یا کتاب، موضوع را مطالعه کنید.

فرناز طالبی

پاسخ 4- اولاً تحلیل را در اولین فرصت ممکن انجام دهید و نگذارید زمان زیادی از آزمون بگذرد. ثانیاً آن‌چه را تحلیل می‌کنید (پاسخ غلط یا سؤال جواب نداده و...) بنویسید.

حسن ایزدی

پاسخ 5- تلاش کنید که فاصله‌ی آزمون تا تحلیل آزمون کوتاه باقی بماند. بعد از استراحتی کوتاه به کمک کلید و پاسخ تشریحی در سایت کانون سؤالات را ارزیابی و دسته‌بندی کنید. در این دسته‌بندی ابتدا به سؤالاتی که نادرست پاسخ داده‌اید بپردازید و راه‌حل ارائه‌شده در پاسخ‌نامه و علت نادرست بودن جواب خود را بررسی کنید. ریشه‌یابیِ جواب‌های نادرست نقش مؤثری در یادگیری‌های ناقص شما دارد. در این مرحله رفع اشکال مبحثی را فراموش نکنید. شاید روز جمعه وقت نکنید به سؤالاتی که جواب نداده‌اید یا پاسخ درست داده‌اید بپردازید. باید در آزمون‌های بعدی از همین سؤالات به عنوان منبع بازیابی استفاده کنید.

حسام زینی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب