مریخ نورد جدید رونمایی شد

به نظر می‌رسد مریخ نورد "کنجکاوی" تنها وسیله ای نیست که ناسا برای جستجو در سطح مریخ در اختیار دارد

مریخ نورد جدید  رونمایی شد

به نظر می رسد مریخ نورد "کنجکاوی" تنها وسیله ای نیست که ناسا برای جستجو در سطح مریخ در اختیار دارد. ناسا به تازگی ویدیویی از جدیدترین نمونه آزمایشی روبات پیشرفته مریخ نورد خود را منتشر کرده که آن را در حال آزمایش نشان می دهد.
طراحی بدنه و بازوهای حرکتی این مریخ نورد جدید به نحوی انجام شده که برای انجام اکتشافات خود به استفاده از وزن دستگاه به عنوان ابزاری برای وارد آوردن نیروی واکنشی در محیط هایی با جاذبه اندک نیازی ندارد.
به این ترتیب، انجام عملیات های کاوش و شناسایی در سایر سیاره های ناشناخته آسان تر خواهد بود، چرا که دستگاه می تواند بدون نیاز به میزان زیادی از نیروی کششی، در جای خود ثابت بماند و به انجام کارهایش مشغول شود.
به نظر می رسد که این روبات با مشکل خارج شدن از حالت تعادل و در نتیجه، ناتوانی در انجام ماموریت اش روبرو نباشد، چرا که در طراحی آن تلاش شده تا مشکلات پیشین مریخ نوردها برطرف شوند.
پیش بینی می شود که تعدادی از این روبات مریخ نورد جدید پیش از سفر انسان ها به مریخ به این سیاره اعزام شوند تا سطح آن را برای زندگی انسان ها آماده سازند.
در همین حال، مریخ نورد کنجکاوی نیز خود را برای ماموریت تازه در قسمت های جدیدی از مریخ آماده می کند. مقاصد جدید کنجکاوی شامل عبور از مناطقی غنی از اکسید آهن و صخره ای می شود. کنجکاوی به بررسی نشانه های وجود آب در این مناطق خواهد پرداخت. کنجکاوی از زمان فرود روی مریخ در آگوست سال 2012 تا به امروز بیش از 180 هزار تصویر را به زمین مخابره کرده است

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب