ربات Pepper در تایوان صاحب شغل شد

در اولین روزهایی که انسان‌ها موفق به ساخت ربات شدند کمتر کسی فکر می‌کرد که ربات‌ها تا این اندازه پیشرفت کنند و بتوانند در بسیاری از زمینه‌ها جایگزین انسان شوند.

ربات Pepper در تایوان صاحب شغل شد

در اولین روزهایی که انسان‌ها موفق به ساخت ربات شدند کمتر کسی فکر می کرد که ربات ها تا این اندازه پیشرفت کنند و بتوانند در بسیاری از زمینه‌ها جایگزین انسان شوند.
هوش مصنوعی این ربات ها با چنان سرعتی در حال توسعه و تکامل و پیشروی است که حتی شخصیت های بزرگی همچون استیون هاوکینگ، زنگ خطر را در خصوص آینده این ربات ها به صدا در آورده و اعلام کرده اند که این پیشرفت نیازمند کنترل و نظارت دقیق است.

پپر یکی از همین ربات های پیشرفته است که قابلیت های زیادی در آن وجود دارد و می تواند به خوبی با انسان ارتباط برقرار کند و حالا هم در کشور تایوان مشغول به کار شده است.

محل کار پپر، بزرگ ترین شرکت بیمه کشور تایوان است که امروز این ربات برای اولین بار در شعبه تایپه این شرکت حضور پیدا کرد. اما قرار نیست پپر جایگزین افراد شود، بلکه به عنوان یک نیروی کمکی قصد دارد به مشتریان این شرکت سرویس دهد. شغل پپر این است که با مشتریان احوالپرسی کند و به آن ها خوشامد بگوید. سپس کمی از محصولات و خدمات شرکت به آن ها توضیح می دهد تا مشتریان سرگرم شوند و در فاصله ای که قرار است کار آن ها انجام شود حوصله شان سر نرود.

این ربات 120 سانتی متری اولین بار در سال 2014 توسط یک شرکت ژاپنی موسوم به سافت بانک تولید شد و قادر است صداها، حالات صورت و حرکات فیزیکی مختلف را تحلیل کند. پپر برای تحلیل این موارد از یک سیستم هوش مصنوعی ابری استفاده می‌کند. سافت بانک هم چنین مدعی است که پپر می تواند بدون دخالت انسان و مبتنی بر شتاب سنج، حسگرها و دوربین‌های داخلی از خود احساس نشان دهد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب