سامسونگ دستیار دیجیتال Viv را از سازندگان سابق سیری خرید

تکنولوژی دستیار صوتی روز به روز پیشرفت می‌کند

سامسونگ دستیار دیجیتال Viv را از سازندگان سابق سیری خرید

تکنولوژی دستیار صوتی روز به روز پیشرفت می کند و سامسونگ هم در این زمینه دست روی دست نگذاشته است. این شرکت الکترونیکی فعال در کره جنوبی با خرید آزمایشگاه Viv، استارتاپی که توسط سازندگان سیری راه اندازی شده است، دست به کار شده تا هر چه سریع تر به جمع فعالان عرصه دستیارهای صوتی بپیوندد.


بنیانگذار سابق سیری، Dag Kittlaus در پلتفرم بلاگینگ محبوب خود به نام Medium اعلام کرد که دستیار صوتی Viv توسط سامسونگ خریداری شده تا چشم انداز بعدی این شرکت برای راه اندازی نسل بعدی دستیارهای دیجیتالی را سرعت بخشد.


این شایعات در ماه می امسال منتشر شده بود و به این موضوع اشاره داشت که فیس بوک و گوگل در حال مذاکره برای خرید و تصاحب Viv هستند. فعلاً نه سامسونگ و نه Viv مبلغ قرارداد را فاش نکرده اند اما می توان پیشنهاد سامسونگ را حدس زد.


این حرکت سامسونگ تلاشی بوده تا بتواند به پای اپل و گوگل برسد که هر دوی آنها سرمایه گذاری های هنگفتی در بخش دستیارهای مجازی انجام داده اند. اپل سرمایه گذاری خود را روی سیری گسترش داده تا بتواند این دستیار صوتی را در تمامی اپلیکیشن ها قابل دسترس کند. گوگل نیز در صحبت های اخیر خود دستیار گوگل را یک جهش قابل توجه در حوزه دستیارهای دیجیتال معرفی کرد.


گوگل در کنفرانس 4 اکتبر خود نقش دستیار گوگل در گوشی های جدید پیکسل و محصولات سخت افزاری دیگر مثل گوگل هوم را پر رنگ تر از همیشه به معرض نمایش گذاشت. دستیار گوگل حاصل سال ها توسعه و تحقیق بوده و یکپارچه سازی آن با گوشی های پیکسل نشان می دهد که اتفاقات بزرگ تری در راه است.


بنابراین با اینهمه جنب و جوش در حوزه دستیارهای دیجیتال، عجیب نیست که سامسونگ هم بخواهد به این جمع بپیوندد. سامسونگ امیدوار است با تصاحب Viv بتواند دستاوردهای بزرگ تری را تجربه کند. شرکت Viv همیشه محصول خود را طوری طراحی کرده که از لحاظ درک موقعیت و شرایط، بهتر از سیری عمل کند. برای مثال نیازی نیست که کاربران برای رزرو هتل به یک اپلیکیشن اختصاصی دیگر مراجعه کنند. فقط کافیست از Viv درخواست رزرو هتل را داشته باشید تا این دستیار هوشمند اپلیکیشن مخصوص رزرو را برایتان باز کند.


Viv تنها به دستگاه های موبایلی محدود نمی شود و این یعنی کاربردهای بالقوه ای در آن نهفته است که بتواند در سایر دستگاه های الکترونیکی مثل یخچال های هوشمند و تلویزیون های هوشمند بکار برده شود. اما واقعاً سامسونگ با خرید Viv چه هدفی در سر داشته است؟

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب