نخستین انسان توسط بوئینگ به مریخ اعزام می‌شود

دنیس مایلنبرگ مدیرعامل شرکت بوئینگ معتقد است این شرکت او است که نخستین انسان را به مریخ اعزام می‌کند، نه اسپیس ایکس

نخستین انسان توسط بوئینگ به مریخ اعزام می‌شود

دنیس مایلنبرگ مدیرعامل شرکت بوئینگ معتقد است این شرکت او است که نخستین انسان را به مریخ اعزام می کند، نه اسپیس ایکس. مایلنبرگ که در نمایشگاهی در شیکاگو صحبت می کرد اظهار داشت که "نخستین انسانی که روی مریخ فرود می آید با یک فشاپیمای بوئینگ به این سیاره خواهد رسید."
این در حالی است که ایلان ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس نیز به تازگی از جدیدترین طرح های شرکت خود برای اعزام انسان به مریخ سخن به میان آورده است. فضاپیمایی که اسپیس ایکس به همین منظور در دست تولید دارد، Interplanetary Transport System نام دارد و بسیار قدرتمند است. و البته، در حالی که بوئینگ چندان سروصدایی در این زمینه به پا نکرده، اما به نظر می رسد سخت مشغول رقابت با اسپیس ایکس است.
بوئینگ که سال ها است در زمینه سفرهای فضایی فعالیت دارد، چندی پیش و در پروژه Space Launch System که قدرتمندترین راکت این شرکت تا به امروز است و برای سفر به مریخ طراحی شده، با ناسا وارد همکاری شده است. علاوه بر این، بوئینگ سابقه زیادی در انجام پروژه های فضایی دارد: نقش این شرکت در پیشی گرفتن آمریکا از شوروی در سفرهای اکتشافی به ماه بسیار پر رنگ است. این شرکت در دهه های 60 و 70 میلادی همکاری گسترده ای با ناسا داشت و مبنای سفرها به ماه در همین دوراه بنا نهاده شد.

با این حال، به نظر می رسد ایلان ماسک اهمیت چندانی به سخنان مایلنبرگ نداده است. او در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسیده آیا دوست دارد که شرکت او نخستین انسان را به مریخ اعزام کند یا نه، اینطور پاسخ داد: به نظرم برای همه ما بهتر است که سفر به مریخ توسط چند شرکت مختلف امکان پذیر باشد. هرچه بیشتر، بهتر.
اسپیس ایکس سال 2024 را زمان اعزام انسان به مریخ اعلام کرده و بوئینگ و ناسا، سال 2030 به بعد را هدف قرار داده اند. با این حال، با در نظر گرفتن مشکلات فنی که اسپیس ایکس احتمالا پیش رو خواهد داشت، به نظر می رسد که رقابت بین این دو بر سر زمان اعزام نخستین انسان بسیار تنگاتنگ باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب