ارتباط مستقیم دوسوم مرگ‌های زودرس در میانسالی با رفتار کودکی

مشاور سازمان جهانی بهداشت گفت: آگاهی بخشی نوجوانان و جوانان از عواقب بیماری‌های غیرواگیر وعوامل خطر آنها بسیارحائزاهمیت است.به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران، دکتر محمدرضا مسجدی افزود: در حال حاضر بیش از 150 میلیون جوان، دخانیات استعمال می کنند، 81 درصد جوانان فعالیت فیزیکی کافی و مناسب ندارند و بیش از 41 میلیون کودک زیر 5 سال افزایش وزن دارند یا چاق هستند.

وی ادامه داد: باید آموزش مداوم با بهره مندی از همه امکانات از زمان کودکی و مدرسه آغاز شود. چرا که تا سال 2025 هزینه ای که 4 بیماری اصلی شامل قلب و عروق، مزمن تنفسی، سرطان و دیابت در سطح جهانی تحمیل می کنند بیش از هزار میلیارد دلار خواهد بود.

مسجدی اظهار کرد که عادات و رفتارهای امروزی و شرایط ناسالم زیست محیطی، نشانگر این واقعیت است که بیماری های غیرواگیر همچنان نسل های آینده را نیز تهدید خواهد کرد.

دبیرکل جمعیت مبارزه بااستعمال دخانیات ایران بیان کرد: جوانان امروز براحتی به فناوری های نوین، دسترسی آسان به انواع اطلاعات را دارند و باید از ظرفیت آنها برای سلامتی خود و جامعه یاری گرفت.

وی ادامه داد که با آشنا ساختن جوانان و مسئولیت دادن به آنها برای مقابله با عوامل خطر بیماری های غیرواگیر قدم مهم برای نسل های امروز و آینده برداشته می شود.

مسجدی گفت: جوانان را باید تشویق کرد تا از طریق برنامه های ورزشی و تفریحی، چگونگی استفاده از غذای سالم و خودداری از رفتارهای پرخطر به ویژه استعمال سیگار و قلیان از این خطرات دور باشند.

وی ادامه داد: موضوع مالیات بر فرآورده های زیان آور نظیر دخانیات، نوشابه ها و نوشیدنی های پرشکر یا موادغذایی شور و پرنمک حتی «فست فودها» روش هایی است که ضمن ممانعت از مصرف بی رویه، درآمدی برای دولت ها است تا صرف برنامه های بهداشتی، آموزشی و ورزش برای عموم مردم شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب