تلاش پژوهشگران ایرانی برای تولید مو با سلول‌های بنیادی

اقدامات خیلی جدی در زمینه استفاده از سلول‌های بنیادی مو شروع کرده ایم و در این راستا هم پژوهشگران کشورمان در تلاش برای تولید مو با استفاده از سلول‌های بنیادی هستند.

تلاش پژوهشگران ایرانی برای تولید مو با سلول‌های بنیادیدکتر محمد علی نیلفروش زاده این مطلب را روز پنجشنبه در حاشیه سمپوزیوم پوست، ترمیم، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در جمع خبرنگاران گفت.

وی افزود: طرحی بین دانشگاه علوم پزشکی تهران و پژوهشگاه رویان در این زمینه در حال انجام است که مرحله آزمایش حیوانی خود را پشت سر گذاشته است و البته فاز انسانی این طرح مهم، حدود چند ماهی است با همکاری کمیته اخلاق دانشگاه علوم پزشکی تهران و پژوهشگاه رویان آغاز شده است و پیش بینی می شود این مرحله ، چهار تا پنج سال دیگر طول بکشد.

رئیس مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد در صورتی که این فرایند طولانی به نتیجه مطلوب برسد، یکی از مشکلات مردم در مورد طاسی سر، قابل درمان خواهد بود.

رئیس انجمن متخصصان پوست کشور خاطرنشان کرد: برخی از طرح های پژوهشی در این حوزه با همکاری مراکز معتبر دنیا در حال اجراست.

نیلفروش زاده، ادامه داد: مانند کشورهای پیشرفته دنیا در صدد هستیم محصولات سلول های بنیادی را در این زمینه تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم.

وی به پیشرفت های خوب سلول های بنیادی در حوزه پوست اشاره کرد و گفت: رتبه اول را در استفاده از سلول های بنیادی در منطقه داریم اما درعین حال رتبه ما در دنیا خوب نیست.

رئیس انجمن متخصصان پوست کشور در عین حال این نکته را هم عنوان کرد که وضعیت ما در حوزه پوست به مراتب بهتر است.

سمپوزیوم یک روزه پوست، ترمیم وسلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور جمعی از محققان، صاحب نظران، پزشکان و دانشجویان امروز ، پنجشنبه در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

تولید سازه های پوستی،بازسازی ضایعات صورت با فلپ های موضعی، کاربرد سلول درمانی در درمان ریزش مو، نقش کورکمین در ترمیم و کاهش التهاب و پرده امنیون و ترمیم زخم از موضوعات قابل ارائه در این سمپوزیوم است.

تازه های سلول های بنیادی و مهندسی بافت در حوزه پوست و ترمیم، کارآزمایی های بالینی، توسعه علوم و فناوری های سلولی بنیادی و پزشکی بازساختی و چشم انداز تجاری سازی و بازار این سلول ها از دیگر محورهای این سمپوزیوم است.

همچنین در این سمپوزیوم، تازه های ژنتیک و پزشکی بازساختی، تجاری سازی در محصولات سلولی، سلول درمانی در بیماران EB، سلول درمانی در بیماران دچار سوختگی، ترمیم پوست با ترکیب لیزر و سلول درمانی و جوانسازی پوست با استفاده از سلول های فیبروبلاست از جمله موضوعاتی است که در این رویداد علمی ارائه می شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب