نوروز 96

پیش‌بینی سامسونگ از عملکرد خود در سه ماهه سوم 2016

بر اساس برآوردهای سامسونگ، درآمد عملیاتی این شرکت در سه ماهه منتهی ماه سپتامبر با افزایشی 5 درصدی در مقایسه با سال گذشته، بر روی رقم 6.9 میلیارد دلار خواهد ایستاد.بر اساس برآوردهای سامسونگ، درآمد عملیاتی این شرکت در سه ماهه منتهی ماه سپتامبر با افزایشی 5 درصدی در مقایسه با سال گذشته، بر روی رقم 6.9 میلیارد دلار خواهد ایستاد.

این در حالیست که رقم ارایه شده توسط این شرکت، 4 درصد بالاتر از پیش بینی های تحلیلگران موسسه رویترز را نشان می دهد. سامسونگ در این گزارش عنوان کرد که مجموع درآمدهای این کمپانی در این سه ماهه با کاهشی 5 درصدی در مقایسه با سه ماهه گذشته، به 43.9 تریلیون دلار خواهد رسید. گزارش نهایی اواخر ماه جاری میلادی منتشر خواهد شد.

ناگفته نماند که در این آمار و ارقام، اتفاقات اخیر پیش آمده برای گوشی گلکسی نوت 7 لحاظ نشده است. همانطور که می دانید پرچمدار جدید سامسونگ، پس از عرضه با استقبال خیره کننده ای از سوی کاربران همراه شد اما طولی نکشید که انفجار باتری برخی مدل ها در چند کشور، سامسونگ را وادار به ارایه فراخوان به منظور تعویض گوشی های فروخته شده کرد.

به گفته تحلیلگران، تعویض گوشی های گلکسی نوت 7 چیزی حدود 1.8 میلیارد دلار برای سامسونگ آب خواهد خورد که فراتر از درآمدهای حاصل از فروش تراشه ها و نمایشگرهای این کمپانی خواهد بود.

کیم یانگ وو از تحلیلگران برجسته دنیای تکنولوژی در این خصوص عنوان کرد که سود کسب و کار گوشی های موبایل سامسونگ در سه ماهه گذشته، به کمترین میزان خود در طی یک سال اخیر خواهد رسید. اما میزان درآمدهای حاصل از فروش قطعاتی همچون تراشه مموری و نمایشگر، به افزایشی قابل توجه همراه خواهد بود.

به نظر می رسد که این دو بخش، بتوانند عملکرد ضعیف گوشی گلکسی نوت 7 را جبران کنند. محصولی که انتظار می رفت رکورد فروش گوشی های هوشمند را جابجا کند و سامسونگ را به سودی نجومی برساند.

منبع :

بخش پذیری و الگوریتم تقسیم از گسسته
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم ریاضی)
دبیر : حسین تباره