نوروز 96

بازی Final Fantasy 15 و پشتیبانی از HDR در ایکس‌باکس وان اس

چیزی به عرضه‌ی بازی بسیار مورد انتظار Final Fantasy 15 کمپانی اسکوئر انیکس نماندهچیزی به عرضه‌ی بازی بسیار مورد انتظار Final Fantasy 15 کمپانی اسکوئر انیکس نمانده و هر چه به انتشار آن نزدیک می‌شویم، جزئیات بیشتری از بازی اعلام می‌شود. در تازه‌ترین خبر، تایید شده که Final Fantasy 15 از قابلیت HDR (دامنه داینامیک بالا) بر روی کنسول ایکس‌باکس وان اس پشتیبانی خواهد کرد.

فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس‌باکس کمپانی مایکروسافت در حساب رسمی توییت خود تایید کرد که این بازی در کنسول ایکس‌باکس وان اس از فناوری HDR پشتیبانی خواهد کرد. Xbox One S تنها کنسولی نیست که دارای پشتیبانی از قابلیت HDR است و چندی پیش هم تایید شد که بازی Final Fantasy 15 در کنسول پلی‌استیشن 4 پرو از این قابلیت استفاده خواهد کرد.

بازی‌های دیگری که در کنسول ایکس‌باکس وان اس از HDR پشتیبانی می‌کنند، Gears of War 4 و Forza Horizon 3 هستند. البته این را هم اضافه کنیم که فاینال فانتزی ۱۵ تنها بازی چند پلتفرمی نیست که از HDR بر روی این کنسول پشتیبانی می‌کند. بازی شبیه‌ساز ورزش بسکتبال NBA 2K17 نیز از HDR پشتیبانی می‌کند.

کنسول ایکس‌باکس وان اس هم‌اکنون با قیمت ۳۰۰ دلار در بازارهای جهانی و قیمت میانگین یک میلیون و ششصدهزار تومان در بازار ایران قابل خریداری است. ماه آینده شاهد عرضه‌ی کنسول پیشرفته‌ی PS4 Pro از کمپانی سونی هستیم که با برچسب قیمتی ۴۰۰ دلار قرار است روانه بازار شود. احتمال می‌رود این کنسول در بدو ورود قیمتی بیش از ۲ میلیون تومان را در بازار ایران داشته باشد، با این حال انتظار داریم مانند اوایل عرضه‌ی پلی‌استیشن 4، شاهد متعادل شدن قیمت این کنسول پس از گذشت دو یا حداکثر سه ماه باشیم.

طرفداران کنسول ایکس‌باکس وان که خود را به کنسول ایکس‌باکس وان اس مجهز کرده‌اند‌، شاید انتظار داشته باشند برخی بازی‌های قبلی این کنسول مانند Halo 5 یا Sunset Overdrive، با ارائه‌ی بروزرسانی به HDR مجهز شوند، اما فیل اسپنسر چندی پیش طی پاسخ به یکی از طرفداران، این امر را منتفی دانست و افزود که تمرکز سازندگان بر روی بازی‌های آینده و در دست تولید خواهد بود.

در انتها، لازم است یاد‌آوری کنیم که بازی Final Fantasy 15 پس از تاخیرهای متوالی، سرانجام در تاریخ ۹ آذرماه سال جاری برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. هنوز صحبتی در مورد تاریخ عرضه‌ی نسخه‌ی پی‌سی این بازی نشده ولی انتظار نمی‌رود که این نسخه همزمان با ورژن‌‌های کنسولی منتشر شود.

منبع :