تماشای فیلم‌های سه و افزایش قدرت تمرکز در کودکان

بر اساس جدیدترین یافته‌های محققان، تماشای ویدیوها و فیلم‌های سه بعدی می‌تواند تا 2 الی 3 برابر قدرت تمرکز و پردازش شناختی در کودکان را افزایش دهد.

تماشای فیلم‌های سه و افزایش قدرت تمرکز در کودکان

بر اساس جدیدترین یافته های محققان، تماشای ویدیوها و فیلم های سه بعدی می تواند تا 2 الی 3 برابر قدرت تمرکز و پردازش شناختی در کودکان را افزایش دهد.

این پژوهش که توسط کمپانی RealD و با رهبری دکتر ریچارد ولفسون صورت پذیرفت، نشان داد که کودکان هفت الی چهارده ساله ای که به مدت 20 دقیقه به تماشای یک فیلم سه بعدی نشستند، از قدرت و تمرکز به مراتب بالاتری در حل آزمون ها برخوردار بودند.این یافته پژوهشگران، خلاف این موضوع را اثبات می کند مبنی بر این که در طول یک دهه اخیر، همواره دسترسی نامحدود به رسانه های اجتماعی، بازی های ویدیویی و سایر امکانات و وسایل سرگرم کننده، از توجه و تمرکز کودکان کاسته است.

در سال 2015 نیز، تحقیق مشابهی در این رابطه صورت گرفت که در آن به برابری تاثیر تماشای محتوای سه بعدی با اجرای برخی تمرینات برای تقویت مغز، تاکید داشت. یکی از روانشناسان برجسته دنیا در این خصوص عنوان می کند که تحریک و برانگیختگی بالایی که در حین تماشای فیلم های سه بعدی ایجاد می شود، می توان موجب تقویت مغز و بهبود عملکرد آن در فاصله زمانی کوتاه مدت شود و هوش کودکان را تقویت کند.

سرعت واکنش به محتوای سه بعدی، حدود 3 برابر بیشتر از سرعت واکنش به فیلم های دو بعدیست. به عبارتی دیگر، محتوای سه بعدی به کودکان کمک خواهد کرد تا جنبه های مختلف محیط پیرامون خود را با سرعت بیشتری مورد پردازش قرار دهند چرا که مغز کودک در حین تماشای فیلم های سه بعدی، به شدت با آن درگیر شده و این درگیری منجر به افزایش قدرت آن خواهد شد.

ولفسون همچنین به نقش حمایتی خانواده ها از کودکان و تاثیر گوش دادن به موسیقی های کلاسیک در بهبود حافظه کودکان اشاره و عنوان کرد که می توان از تکنولوژی های روز دنیا برای دستیابی به اهدافی از این قبیل نیز استفاده کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی دیفرانسیل قسمت دوم
چهارم ریاضی     دبیر : مهدی ملا رمضانی