نوروز 96

هدست‌های واقعیت مجازی آکیلیس قابل اجرا روی همه سیستمها

تدبیر تازه شرکت آکیلیس به کاربران پی‌سی‌های ضعیف اجازه می‌دهد تا نهایت لذت از VR را تجربه کنند.تدبیر تازه شرکت آکیلیس به کاربران پی‌سی‌های ضعیف اجازه می‌دهد تا نهایت لذت از VR را تجربه کنند.فناوری واقعیت مجازی یکی از جذاب‌ترین تجربه‌هایی است که این روزها می‌توان داشت اما یکی از معضلات این فناوری قیمت بسیار بالای آن است که موجب می‌شود هر کسی قادر به تهیه آن نباشد.

شاید یکی از بزرگ‌ترین بازارهای هدف این فنوری بازار پی‌سی باشد اما همان‌طور که می‌دانیم برای اجرای این پلتفرم نیاز به سیستم‌های بسیار قوی است که این مسئله نیز باعث می‌شود تا VR موفق به همه‌گیر شدن نشود.

کاربران پی‌سی‌ها در کنار خرید هدست‌هایی مانند آکیلیس ریفت یا اچ‌تی‌سی وایو باید یک سیستم قدرت‌مند در اختیار داشته باشند.اما این شرکت برای حل این معضل جدید به یک راه‌حل رسیده و امیدوار است که با پیاده‌سازی آن موفق به توسعه بازار محصولاتش شود.به کمک این راه‌حل کسانی که پی‌سی ضعیف دارند نیز قادر هستند از هدست‌های واقعیت مجازی استفاده کنند. 

برندن آیریب، مدیرعامل کمپانی آکیلیس، اخیرا در یک کنفرانس که سن‌خوزه ایالت کالیفرنیا برگزار شد، با ذکر این مطلب گفت که حتی افرادی‌که از پی‌سی‌های نه‌چندان قدرت‌مند استفاده می‌کنند نیز می‌توانند با خرید یک هدست از فناوری واقعیت مجازی لذت ببرند.

برای اینکه بتوانید از فناوری واقعیت مجازی لذت واقعی را ببرید، پی‌سی باید قادر باشد حداقل ۹۰ فریم در اجرا کند. در غیر اینصورت هم کیفیت تجربه نهایی بد خواهد بود و هم اینکه ممکن است مشکلاتی از قبیل سرگیجه یا حالت تهوع برای کاربر ایجاد شود.

اما آکیلیس دو فناوری جدید به‌‌نام‌های Timewarp و Spacewarp ابداع کرده که حتی اگر سیستم کاربر قادر به تولید نرخ ۹۰ فریم بر ثانیه نباشد، باز هم به کاربر امکان لذت بردن از این فناوری را می‌دهد. در این کنفرانس عنوان شد در صورتی‌که یک پی‌سی قادر به تولید ۴۵ فریم باشد، این دو فناوری ۴۵ فریم دیگر را هم به صورت مصنوعی تولید می‌کنند و در نتیجه هیچ فشاری روی قطعات سخت‌افزاری پی‌سی وارد نمی‌شود.

منبع :

بخش پذیری و الگوریتم تقسیم از گسسته
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم ریاضی)
دبیر : حسین تباره