اپل بازی را به VirnetX واگذار کرد

اپل به خاطر تخطی از حق اختراع شرکت VirnetX در خصوص فناوری امنیت اینترنتی و استفاده از آن در برنامه همایش ویدیویی خود با نام FaceTime، به پرداخت ۳۰۲.۴ میلیون دلار جریمه محکوم شده است.

اپل بازی را به VirnetX واگذار کرد

اپل به خاطر تخطی از حق اختراع شرکت VirnetX در خصوص فناوری امنیت اینترنتی و استفاده از آن در برنامه همایش ویدیویی خود با نام FaceTime، به پرداخت ۳۰۲.۴ میلیون دلار جریمه محکوم شده است.دادگاه فدرال در ایالت تگزاس امریکا در روز جمعه، اپل را به پرداخت بیش از ۳۰۲ میلیون دلار محکوم نمود.

گفته می‌شود اپل بدون اجازه، از فناوری امنیت اینترنتی VirnetX در برنامه همایش ویدیویی خود با نام FaceTime استفاده کرده است.

گفتنی است این حکم توسط قاضی رابرت شرودر صادر شد؛ یعنی همان کسی که در ماه اوت گذشته، درخواست خسارت ۶۲۵.۶ میلیون دلاری شرکت VirnetX علیه اپل را لغو کرده بود؛ چرا که اعلام کرد ممکن است قضات در مطالعه پرونده و صدور حکم، دچار سردرگمی شده باشند.

در واقع سال‌هاست که شرکت‌های VirnetX و اپل بر سر حق اختراع با هم جنگ و نزاع دارند. اولین این جنگ‌ها در سال ۲۰۱۰ و هنگامی آغاز شد که شرکت VirnetX در دادگاه فدرال تگزاس شکایتی تنظیم کرد و در آن مدعی شد که اپل از چهار اختراع ثبت شده آن در خصوص شبکه‌های ایمنو همینطور لینک‌های ارتباطی ایمن، تخطی کرده بوده است.

در ماه فوریه هیئتی که مأمور رسیدگی به دو شکایت VirnetX علیه اپل بود، حکم بیشتری مبنی بر ۶۲۵.۶ میلیون دلار صادر کرد، هرچند که بعداً قاضی شرودر جلوی حکم را گرفت و گفت که در هنگام رسیدگی به پرونده اشتباهی صورت گرفته و این حکم علیه اپل را غیرمنصفانه خواند.اما این بار حکم علیه اپل نهایی است؛ این شرکت باید بیش از ۳۰۲ میلیون دلار غرامت پرداخت کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب