گیگابایت و نفس بخشیدن به AMD این بار با سوکت AM4

معماری ZEN آخرین و پیشرفته‌ترین معماری توسعه داده شده از سوی AMD است

گیگابایت و نفس بخشیدن به AMD این بار با سوکت AM4

معماری ZEN آخرین و پیشرفته ترین معماری توسعه داده شده از سوی AMD است، که بر پایه سوکت AM4 عرضه خواهد شد. AMD در این معماری برای اولین بار از ماژول های حافظه DDR4، شکاف PCI Express 3 و پورت USB3.1 پشتیبانی خواهد کرد.چندی پیش با انتشار تصاویری از دو مادربرد جدید کمپانی گیگابایت بر پایه سوکت AM4 رو به رو شدیم، که اطلاعات جزیی را در اختیار ما قرار داد. در یکی از تصاویر که مدل مادربرد نیز مشخص است.

می توان دریافت این مادربرد بر پایه چیپست B350 است (یکی از 3 چیپ‌ستی است که AMD برای معماری ZEN در نظر گرفته است) که به منظور پشتیبانی بر APUهای سری Summit Ridge (این APU مبتنی بر معماری ZEN است)، عرضه شده که در نهایت می تواند از پردازنده های جدیدتر سری ZEN نیز پشتیبانی کند. در نگاه اول به تصاویر منتشر شده از مادربرد گیگابایت (Gigabyte GA-B350M-D2) در می یابیم که با مادربردی در رده Entry مواجه هستیم که در بخش مدار تغذیه از 4+3 فاز، جهت تغذیه پردازنده مرکزی بهره می برد.

در بخش پانل پشتی نیز شاهد حضور 3 درگاه USB 3.1 به‌همراه 1 درگاه USB 3.1 TYPE A هستیم همچنین این مادربرد دارای 2 درگاه USB 2.0 و یک درگاه PS/2 می باشد این مادربرد در بخش خروجی ویدئویی نیز دارای 1 پورت D-sub به‌همراه 1 عدد پورت DVI می باشد.

شکاف های توسعه این مادربرد شامل 1 عدد شکافPCI-Express X16 3.0  و2 شکاف  PCI-Express X1می باشد. برای درگاه های ذخیره سازی با 4 عدد کانکتور SATA 3و در بخش صوتی، این مادربرد با استفاده از چیپست ALC 887 ساخت کمپانیRealtek  وظیفۀ پردازشی صدا را انجام خواهد داد که با ترکیب خازن‌های الکترولیتی ولایه ایزوله صوتی  نوید کیفیت صدایی خوبی را به کاربران خواهد داد.

 

گیگابایت و نفس بخشیدن به AMD این بار با سوکت AM4در تصاویر انتشار یافته از مدل دوم ، متاسفانه نمی توان مدل دقیق مادربرد را مشاهده نمود ولی گمان می رود در مدل دوم نیز از چیپست B350 استفاده شده باشد ولی با نگاه کوتاهی می توان دریافت این مدل به مراتب امکانات بیشتری نسبت به مدل قبلی دارد که می توان به داشتن 2 اسلات PCI-Express X16 ، خروجی HDMI و پورت M.2 که جهت استفاده از SSDهای پرسرعت M.2 می باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب