گوگل توقف تولید گوشی‌های سری نکسوس را تایید کرد

به گفته گوگل این شرکت هیچ تصمیمی برای ادامه تولید محصولات برند نکسوس ندارد و به این ترتیب این پایان پروژه نکسوس خواهد بود.

گوگل توقف تولید گوشی‌های سری نکسوس را تایید کرد

شرکت گوگل در کنفرانس خبری خود از دو گوشی هوشمند جدید به نام‌های پیکسل و پیکسل اکس ال رونمایی کرد، اما با رونمایی از این دو اسمارت فون جدید این سوال پیش می‌آید که چه بلایی سر پروژه طولانی مدت سخت افزاری نکسوس گوگل می آید، طرحی که در سال 2010 میلادی با رونمایی از نکسوس وان آغاز شد و اکنون شامل هشت اسمارت فون، چهار تبلت و دو مدیا پلیر می‌شود.

به گفته گوگل این شرکت هیچ تصمیمی برای ادامه تولید محصولات برند نکسوس ندارد و به این ترتیب این پایان پروژه نکسوس خواهد بود. هدف اصلی گوگل از تولید دستگاه‌های نکسوس این بود که به تولیدکنندگان نمایش دهد یک گوشی اندرویدی باید چگونه ساخته شود. تبلت‌ها و اسمارت فون‌های نکسوس اولین دستگاه هایی بودند که جدیدترین نسخه‌های اندروید را دریافت می‌کردند و اغلب شامل قابلیت‌های سخت افزاری بودند که گوگل از آنها برای جدیدترین ویژگی‌های نرم افزاریش در جدیدترین بروزرسانی‌های اندرویدی استفاده می‌کرد. گوشی‌های نکسوس گوگل با رنج قیمتی مختلفی در اختیار کاربران قرار می‌گرفتند از گوشی هایی بسیار ارزان قیمت گرفته تا گوشی های پیشرفته با قیمت‌های بیشتر از 600 دلار.

اسمارت فون‌های نکسوس گوگل به شدت مورد استقبال علاقه مندان قرار می‌گرفتند اما عموم مردم علاقه چندانی به خرید این گوشی‌ها نداشتند و تلاش‌های مختلف گوگل نیز نتوانست این شرایط را چندان تغییر دهد.

در هر حال باید ببینیم که استراتژی فعلی گوگل برای تولید گوشی‌های جدید سری پیکسل چه تفاوتی با استراتژی قبلی این شرکت در زمینه تولید گوشی‌های نکسوس دارد. این گوشی ها نیز از لحاظ دسترسی محدود هستند و از لحاظ طراحی یا قابلیت های مختلف هنوز هم با بسیاری از پرچمداران اندرویدی بازار قابل مقایسه نیستند. قابل توجه‌ترین مزیت پیکسل‌های جدید گوگل همان چیزی است که نکسوس‌ها نیز آن را در اختیار داشتند: قابلیت دسترسی سریع به جدیدترین بروزرسانی‌های اندرویدی گوگل و تجربه استفاده از نرم افزار خالص طراحی شده توسط این شرکت. البته در صورتی که گوگل برای توزیع محصولات جدیدی از استراتژی متفاوتی استفاده کند، ممکن است موفق به تغییر این شرایط شود.در هر حال باید با نکسوس‌های گوگل خداحافظی کنیم و منتظر عملکرد پروژه جدید پیکسل بمانیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب