شرکت ژاپنی رنساس،شرکت تراشه‌ساز اینترسیل را می‌خرد

در این ادغام، هم‌افزایی تکنولوژیکی نقش خواهد داشت؛ ولی از لحاظ اعداد و ارقام، قیمت پیشنهادی برای این تصاحب خیلی بالاست.

شرکت ژاپنی رنساس،شرکت تراشه‌ساز اینترسیل را می‌خرد

پنج سال پیش، شرکت ژاپنی Renesas Electronics، میکروتراشه‌ساز کوچکی بود که زمین‌لرزه آن زمان، کارخانه‌اش را با خاک یکسان کرده بود و حتی ممکن بود هیچ شانسی برای بقا نداشته باشد.اما اکنون و پس از آنکه دولت ژاپن آن را نجات داد و به بازسازی دردناک خود تن داد، شرکت Renesas Electronics دوباره سر برآورد ولی این بار نه به‌عنوان یک کارخانه معمولی، بلکه در قد و قامت یک تصاحب‌کننده بین‌المللی با جیب‌های پر از پول.این شرکت روز سه‌شنبه به تراشه‌ساز امریکایی Intersil، پیشنهاد ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری برای تصاحب داده است.

همزمان با اینکه تراشه‌سازان در پی گسترش بازار و کاهش هزینه‌ها هستند، صنعت میکروتراشه در حال تجربه موجی از تحول است. شرکت‌های رنساس و اینترسیل در یک همایش مطبوعاتی مشترک اعلام کرده‌اند که کسب‌وکار آنها – که هریک روی انواع مختلفی از تراشه‌ها متمرکز است – مکمل یکدیگر هستند؛ اگرچه بونسی کور (مدیرعامل رنساس) به تحلیلگران گفته است چهار یا پنج سال طول خواهد کشید تا این ادغام، به سودآوری مطلوب برسد.

گفتنی است شرکت رنساس، قیمت زیادی به اینترسیل پیشنهاد داده است. پیشنهاد ۲۲.۵ دلار به‌ازای هر سهم، ۱۴ درصد بیشتر از آخرین قیمت سهام شرکت اینترسیل در هفته گذشته بود و ۴۴ درصد نیز بیشتر از ارزش کل این شرکت در ماه اوت است؛ یعنی زمانی که یک روزنامه ژاپنی گزارش داد مقامات اجرایی دو شرکت درصدد رسیدن به یک توافق هستند.

ماساکیهو ایشینو (تحلیلگر مؤسسه پژوهشی ژاپنی Tokai Tokyo) می‌گوید: «در این ادغام، هم‌افزایی تکنولوژیکی نقش خواهد داشت؛ ولی از لحاظ اعداد و ارقام، قیمت پیشنهادی برای این تصاحب خیلی بالاست.»

تغییر و تحولی که در رنساس بعد از پنج سال صورت گرفته، نتیجه تلاش‌های ملی در ژاپن در جهت حفظ جایگاه ژاپن در صنعت میکروتراشه بوده است. کشور ژاپن، زمانی پیشتاز صنعت میکروتراشه در جهان بود؛ اما در سال‌های اخیر، بازی را تا حدی به رقبا واگذار کرده است؛ ولی این بار برای کسب‌وکار جدید، به ماورای دریاها روی آورده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب