ساخت دستکش برای لمس اجسام دیجیتالی

دانشمندان رده روباتیک در چین موفق به ساختن دستکشی شدند که می‌توان با کمک آن اجسام دیجیتالی را لمس کرد.

ساخت دستکش برای لمس اجسام دیجیتالی

دانشمندان رده روباتیک در چین موفق به ساختن دستکشی شدند که می توان با کمک آن اجسام دیجیتالی را لمس کرد.این دستکش ویژه از چند بازوی مکانیکی تشکیل ‌شده است که بر روی دست کاربر قرار می‌گیرند و می توانند حرکت دست او را تا زاویه حداکثر ۱۱ درجه تحلیل کنند.

علاوه بر این نیز می‌توان حرکت بندهای انگشت را از طریق این دستگاه برداشت کرده و به کامپیوتر انتقال داد تا با کمک شبیه‌سازی حرکت دست کاربر در محیط واقعی بتوان به دنیای مجازی پای گذاشت.

علاوه بر این نیز یک سری حسگر فشاری در نوک انگشتان این دستکش کارگذاری شده‌اند که با لمس جسم دیجیتالی، فشاری اندکی به انگشتان کاربر وارد می‌کنند تا حس لمس کردن یک جسم واقعی به او دست بدهد.

ساخت دستکش برای لمس اجسام دیجیتالیاین دستکش با کمک عینک مجازی اوکولوس ریفت مورد آزمایش قرار گرفته است و به کمک آن علاوه بر انجام بازی‌های کامپیوتری و لذت بردن از حضور در دنیای مجازی، مواردی از کنترل از راه دور بازوهای روباتیک در دنیای واقعی نیز مورد آزمایش قرار رفته است.

برای نمونه می‌توان به کنترل بازوهای روبات خنثی کننده بمب از راه دور اشاره کرد و یا اینکه این دستگاه برای جابجا کردن محلول‌های شیمایی ویژه و خطرناک برای انسان نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب