عینکی با قابلیت ضبط ویدئو معرفی شد

سرانجام شایعات به واقعیت تبدیل شدند. مدت‌ها بود که گفته می‌شد اسنپ‌چت عینک‌‌های دوربین‌دار می‌سازد و حالا این شایعه رنگ واقعیت به‌خود گرفت.

عینکی با قابلیت ضبط ویدئو معرفی شد

سرانجام شایعات به واقعیت تبدیل شدند. مدت‌ها بود که گفته می‌شد اسنپ‌چت عینک‌‌های دوربین‌دار می‌سازد و حالا این شایعه رنگ واقعیت به‌خود گرفت. اولین اقدام این استارتاپ مشهور در زمینه سخت‌افزار یک جفت عینک به‌نام "Spectacles"‌ است.

عینک‌های جدید اسنپ‌چت 129.99 دلار قیمت دارند و قرار است پاییز امسال وارد بازار شوند. نخستین بار این خبر را وال‌استریت ژورنال منتشر کرد و این خبر بعدا مورد تأیید قرار گرفت. این عینک فقط در یک اندازه ساخته می‌شود اما مشکی؛ آبی سیر و مرجانی سه رنگی است که برای این عینک استفاده می‌شود. 

برای ضبط کردن؛ کاربر در ابتدا روی دکمه‌ای که در یک طرف عینک تعبیه شده ضربه می‌زند و ۱۰ ثانیه از یک ویدئو در هر بار ضبط می‌شود. این ویدئو به‌صورت بی‌سیم روی گوشی کاربر سینک می‌شود تا بعدا از آن برای اشتراک‌گذاری به‌عنوان اسنپ استفاده شود.

اما یکی از نکات جالب این عینک استفاده از لنزهای 115 درجه است که نسبت به دوربین‌های معمولی یا اسمارت‌فون عریض‌تر است و ویدئویی که به این روش ضبط می‌شود، حالت دایره‌ای خواهد داشت. البته مشخص نیست که این ویدئو به‌ چه شکل در داخل اپ به نمایش درمی‌آید اما با درنظر گرفتن این نکته که میدان دید خیلی بزرگ است؛ اسنپ‌چت می‌تواند آن را به اندازه یک فرمت عمودی دربیاورد. هم‌چنین اگر اپلیکیشن به آخرین نسخه موجود آپدیت شود می‌توان تصاویر مدور را در آن مشاهده کرد.

با این‌که عینک "Spectacles"‌ از پاییز امسال در دسترس قرار می‌گیرد؛ اما «ایوان اسپیگل» مدیرعامل اسنپ‌چت به وال‌استریت ژورنال گفت که توزیع این عینک‌ها به‌صورت محدود خواهد بود و فعلا این شرکت هیچ برنامه‌ای برای درآمد سریع و آنی ندارد.


عینکی با قابلیت ضبط ویدئو معرفی شد


پس باید منتظر همان اتفاقی باشیم که برای "گوگل گلس" رخ داد؛ یعنی این عینک به‌صورت رسمی در دسترس عموم است اما پیدا کردن آن؛ کار بسیار دشواری خواهد بود.

علاوه بر این اسنپ‌چت از حالا به بعد یک اسم جدید دارد. به‌جای اسنپ‌چت از این به بعد آن را "اسنپ اینک" صدا کنید. البته این حرکت قدیمی شده است. اگر به‌خاطر داشته باشید حدود ۱۰ سال پیش اپل تصمیم گرفت تا نام "کامپیوتر" را از اسم خود حذف کند. این حرکت با یک هدف عمده انجام شده است: اپ اسنپ‌چت تنها محصولی نیست که این شرکت تولید می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب