ثبت 3هزار و650اختراع در باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد

رییس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از عضویت 11 هزار نفر از دانشگاه‌های دولتی در باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد خبر داد.

ثبت 3هزار و650اختراع در باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد

رییس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از عضویت 11 هزار نفر از دانشگاه‌های دولتی در باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد خبر داد.

به گزارش ایسنا ، دکتر کریم زارع در جمع اعضای هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: قبلاً نگاه خوبی به دانشگاه آزاد اسلامی نمی‌شد؛ اما اکنون این دانشگاه به یک دانشگاه معتبر تبدیل‌شده است و هم‌اکنون 11 هزار و 500 نفر از دانشگاه‌های دولتی عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

رییس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی افزود: امروز افتخارمان این است که کنفرانس‌های بین‌المللی باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در دانشگاه‌های دولتی نیز برگزار می‌شود و هم‌اکنون 5 کنفرانس در دانشگاه امیرکبیر، 3 کنفرانس در دانشگاه علم و صنعت و 2 کنفرانس دیگر در دانشگاه خواجه نصیر برگزار شده است و این نشان‌دهنده اعتبار دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه قبلاً نگاه خوبی به دانشگاه آزاد اسلامی نمی‌شد، اظهار کرد: این دانشگاه به یک دانشگاه معتبر تبدیل شده است و امروز می‌بینیم وزیر مهمی در دولت، عضو هیات امنای باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی است.

زارع با اشاره به اینکه 43درصد از چهره‌های درخشان باشگاه از دانشگاه‌های دولتی یا خارج از کشور و نیز از دانشگاه آزاد هستند، تصریح کرد: بنابراین باشگاه می‌تواند هم‌اکنون به‌عنوان بازویی در امتداد دانشگاه در رفع مشکلات آن سهیم باشد.

رییس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه بابیان اینکه 3 هزار و 650 اختراع در باشگاه ثبت‌شده که یکصد اختراع در حال تجاری‌شدن بوده و یا تجاری شده است، رفع پیچ‌وخم‌های اداری در امور پژوهشگران برتر دانشگاه را خواستار شد و گفت: باید روند اداری را تسهیل کنیم و یا در این زمینه اختیارات بیشتری به باشگاه داده شود تا کارها سریع‌تر انجام گیرد.

وی تأکید کرد: بر اساس برنامه‌ای که در نظر گرفته‌ایم، باید حداقل 5 درصد از کل دانشجویان عضو باشگاه باشند.

زارع اظهار کرد: باشگاه می‌تواند در کل زمین‌هایی که دانشگاه دارد، برنامه‌هایی را به لحاظ صنعتی و کشاورزی اجرا کند و این کار می‌تواند گام مهمی در اشتغال‌زایی باشد و در این زمینه ما می‌توانیم واحد شاهرود را به‌عنوان نمونه انتخاب کنیم.

 وی در پایان با اشاره به اینکه باشگاه پژوهشگران جوان می‌تواند بازوی توانمند بنیاد ملی نخبگان کشور باشد، گفت: 28/11 درصد کل تولید علمی دانشگاه آزاد اسلامی در اسکوپوس، مربوط به باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان این دانشگاه است.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب