ساخت حسگر سرطان ریه توسط دانش آموز 18 ساله

فینالیست 18 ساله نمایشگاه علوم گوگل موفق به تولید حسگر آشکارساز سرطان ریه شد.

ساخت حسگر سرطان ریه توسط دانش آموز 18 ساله

فینالیست 18 ساله نمایشگاه علوم گوگل موفق به تولید حسگر آشکارساز سرطان ریه شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس نیوز، ژنگ شین یونگ، دانش‌آموز 18 ساله اهل مالزی برای اولین‌بار موفق به ساخت حسگر ارزان‌ قیمت تشخیص سرطان ریه در مراحل اولیه شد.
این دانش‌آموز باهوش با ساخت ترکیب حاوی اونکیت و پودر کربن، آشکارساز میزان آلکان در گاز خروجی ریه را تولید کرد. آلکان که پارافین نیز نامیده می‌شود، در شرایط طبیعی هنگام فرایند اکسیداسیون در ریه تولید می‌شود. میزان آلکان خروجی از ریه افراد مبتلا به سرطان ریه بیشتر از افراد سالم است.
فینالیست نمایشگاه علم گوگل مدعی شد که می‌تواند حسگر تشخیص سرطان ریه در مراحل اولیه را با قیمت تنها 15 دلار تولید کند. این در حالی است که ارزان‌ترین دستگاه موجود با عملکرد مشابه حداقل چند هزار دلار قیمت دارد.
دانش‌آموز خلاق کشور مالزی با دستگاه خود تاکنون 12 بیمار مبتلا به سرطان ریه را از میان 37 انسان به ظاهر سالم شناسایی کرده است. وی همچنین 13 فرد غیرسیگاری مبتلا به بیماری‌های ریه را شناسایی کرد. این دانش‌آموز معتقد است که با روش نوین تشخیص سرطان ریه نه تنها سرعت شناسایی افراد مستعد افزایش می‌یابد، بلکه دیگر نیازی به استفاده از تجهیزات گران‌قیمت سی‌تی اسکن برای تشخیص سرطان ریه نیست.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب