برگزاری مسابقات ملی طراحی صنعتی در دانشگاه امیرکبیر

از سوی انجمن علمی دانشجویی دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر اولین دوره مسابقات ملی طراحی صنعتی با نرم‌افزار «کتیا» برگزار می‌شود.

برگزاری مسابقات ملی طراحی صنعتی در دانشگاه امیرکبیر

از سوی انجمن علمی دانشجویی دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر اولین دوره مسابقات ملی طراحی صنعتی با نرم‌افزار «کتیا» برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا سید صادق اقتصادی، دبیر مسابقات طراحی صنعتی با نرم‌افزار «کتیا» درباره جزییات این رویداد گفت: این رقابت‌ها با تکیه بر قوای علمی و نیروی دانشجویی، تجربه و هدایت اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و با حمایت مسؤولان دانشگاه و صنعت و بر اساس نیاز صنایع کشور در بخش طراحی برگزار خواهد شد.

وی با بیان این‌که این مسابقه با حضور تیم‌های دانشجویی و بخش‌های صنعتی برگزار می‌شود، یادآور شد: بنا داریم با تداوم آن، دانشجویان و متخصصان توانا را به صنایع مربوط معرفی کنیم تا گامی موثر در ارتباط صنعت با دانشگاه و همچنین رشد و پیشرفت صنایع کشور برداریم.

وی ایجاد شور و نشاط و رقابت علمی، آشنایی صنعتگران با طراحان لایق و حرفه‌ای در دانشگاه‌ها، ایجاد ارتباط میان دانشگاه با صنعت، دانش افزایی دانشجویان و ترغیب دانشجویان برای فراگیری نرم‌افزارهای صنعتی از جمله نرم افزار کتیا را از اهداف برگزاری این رویداد تخصصی برشمرد.

اقتصادی، درباره زمان‌بندی مسابقات طراحی صنعتی با نرم‌افزار کتیا نیز توضیح داد: ثبت نام داوطلبان تا 25مهر ماه ادامه دارد و درصورت استقبال و وجود تقاضا، این زمان تا 30 مهرماه قابل تمدید خواهد بود.

وی ادامه داد: مرحله اول مسابقات در روزهای پنجشنبه و جمعه، 13 و 14 آبان برگزار می‌شود و نتایج این مرحله نیز در فاصله زمانی 20 تا 22 آبان اعلام خواهد شد.

اقتصادی، برگزاری مرحله دوم این مسابقات را روز پنجشنبه، 4 آذرماه ذکر کرد و گفت: نتایج مرحله دوم رقابت‌ها از 15 تا 22 آذرماه اعلام می‌شود و زمان برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان روز دوشنبه، 29 آذر خواهد بود.

وی تاکید کرد: در این دوره از مسابقات از نفرات اول تا سوم هر بخش تقدیر به عمل می‌آید.

دبیر مسابقات طراحی صنعتی با نرم‌افزار «کتیا»  درخصوص نحوه برگزاری مسابقه طراحی صنعتی خاطرنشان کرد: رقابت‌ها در دو مرحله است که در مرحله نخست، ثبت‌نام کنندگان به 60 سوال چهار گزینه‌ای بر اساس آزمون بین‌المللی کتیا پاسخ خواهند داد و مرحله دوم پذیرفته شدگان در آزمون عملی حضور می‌یابند و با استفاده از نرم‌افزار کتیا در یکی از 5 حوزه تخصصی به رقابت می‌پردازند.

به گفته وی، حوزه‌های تخصصی آزمون شامل طراحی سطوح مشتمل بر محیط‌های generative shape design، sketch tracer و free style، مهندسی معکوس مشتمل بر محیط‌هایdigitized shape editor، quick surface و sketch-part design-generative shape design، ماشینکاری و تولید فایل‌های ساخت به کمک کتیا (Gcode) مشتمل بر محیط‌هایprismatic machining، surface machining، ،advance machining و lathe machining، متحرک سازی و ساخت مکانیزم مشتمل بر محیط‌های dmu kinematics، dmu fitting و dmu navigator، طراحی قالب مشتمل بر محیط‌های mold tooling design،assembly design، core and cavity design، part design، generative shape design خواهد بود.

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب