منابع مطالعاتی رتبه 6 منطقه 3 کنکور تجربی 95: سامان آریامنش

در مقاله‌ی زیر، سامان آریامنش رتبه‌ی 6 منطقه‌ی 3 تجربی از منابع مطالعاتی خودش برای شما می‌گوید:در مقاله‌ی زیر، سامان آریامنش رتبه‌ی 6 منطقه‌ی 3 تجربی که 2 سال دانش آموز کانون بوده است، از منابع مطالعاتی خودش برای شما می‌گوید:


لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمائید چه رتبه‌ای را در چه رشته‌ای و از کدام شهر کسب کردید؟

سامان آریامنش هستم رتبه‌‌ی 6 منطقه‌ی 3 تجربی از اسلام‌آباد غرب و2 سال دانش آموز کانون بودم.


از کدام کتاب‌های کانون استفاده کردید و کدام‌ کتاب‌ها بیشترین تاثیر را در یادگیری شما داشتند؟

من از کتاب‌های سه‌سطحی زیست‌شناسی، آبی زیست‌شناسی پیش و پایه و آبی فیزیک 30 سال تجربی و کتاب دبیران پرمخاطب زیست‌شناسی علی کرامت استفاده کردم.


کتاب‌ سه‌سطحی زیست‌شناسی

روال استفاده از کتاب‌های آبی و سه‌سطحی برای شما چگونه بود؟

کتاب آبی پیش نیاز کتاب سه‌سطحی است چون سطح کتاب‌های سه‌سطحی کمی بالاتر از آبی است و بعد از این ‌که دانش‌آموز کتاب آبی را تمام می‌کند بهترین زمان برای استفاده از کتاب‌های سه‌سطحی است. من از کتاب سه‌سطحی برای جمع‌بندی استفاده کردم. کتاب‌های جمع‌بندی‌ای که در بازار هستند معمولا سطح پایینی دارند ولی کتاب سه‌سطحی اولا جمع‌ و جور و خلاصه است و این‌که تست‌هایی را آورده که ضریب پاسخ‌گویی پایینی دارند به همین دلیل تست‌هایش شبیه کنکور سال بعد هستند به عنوان مثال کتاب زیست بعد عید خیلی می‌تواند به دانش‌آموزان کمک کند و حتی سطح خودش را ارتقا بدهد و برای جمع‌بندی می‌تواند استفاده شود.

در کل اگر بخواهیم برای کتاب‌های سه‌سطحی در مقایسه با آبی سطح در نظر بگیریم می‌توان گفت از تمام کتاب‌های آبی سطح بالاتری دارند.

پاسخ‌های کتاب‌های سه‌سطحی چگونه بود؟

کمی خلاصه‌تر از پاسخ‌های کتاب‌ آبی است ولی طوری است که دانش‌آموز بتواند بفهمد قضیه‌ی سوال چیست و به چه دلیل یک گزینه انتخاب شده است.

ما معتقدیم کتاب‌های سه‌سطحی مثل پلی هستند که دانش‌آموز را به تدریج با گذر از آن پل، از یک سطح به سطح بالاتر انتقال می‌دهند. آیا شما در استفاده از این کتاب‌ها این موضوع را حس کردید؟

درست است یعنی یک سطح نسبتا دشوار و دشوار و دشوارتر دارد و همین باعث می‌شود دانش‌آموز کم‌کم روی روال بیفتد و بتواند سوال‌های سخت‌تری را در کنکور و آزمون‌ها کار کند.

آیا برای شما اتفاق افتاد که زمان نداشته باشید و برای مدیریت زمان با این کتاب‌ها فقط از برخی قسمت‌های آن (یک سطح مشخص) تست بزنید؟

نه من از تمام سطح‌هایش استفاده کردم به نظر من سطح دشوارترش از همه‌ی سطح‌ها بهتر است بخصوص در زیست‌شناسی.

این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنید؟

به نظر من هر کسی که کتاب آبی را تمام کرده باشد باید این کتاب‌ها را استفاده کند و ربطی به تراز ندارد چون نکات را بلد است و می‌تواند از آن استفاده کند.


ما معتقدیم سوالات کتاب‌های سه‌سطحی گلچینی

فایل های ضمیمه