اولین مسابقات ملی طراحی صنعتی در دانشگاه امیرکبیر برگزارمی‌شود

انجمن علمی دانشجویی دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری انجمن کتیا ایران، پاییز امسال اولین دوره مسابقات ملی «طراحی صنعتی با نرم‌افزار کتیا» را برگزار می‌کند.

اولین مسابقات ملی طراحی صنعتی در دانشگاه امیرکبیر برگزارمی‌شود

انجمن علمی دانشجویی دانشکده مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری انجمن کتیا ایران، پاییز امسال اولین دوره مسابقات ملی «طراحی صنعتی با نرم‌افزار کتیا» را برگزار می‌کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دبیر مسابقات طراحی صنعتی با نرم افزار کتیا درباره جزییات این رویداد گفت: این رقابتها با تکیه بر قوای علمی و نیروی دانشجویی، تجربه و هدایت اعضای هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و با حمایت مسوولان دانشگاه و صنعت و بر اساس نیاز صنایع کشور در بخش طراحی تدارک یافته است. 

سید صادق اقتصادی افزود: این مسابقه میزبان گروه های مختلف از جمله دانشجویان، متخصصان و کارشناسان صنایع خواهد بود و بنا داریم با تداوم آن، دانشجویان و متخصصان توانا را به صنایع مربوطه معرفی کنیم تا گامی موثر در ارتباط صنعت با دانشگاه و همچنین رشد و پیشرفت صنایع کشور برداشته باشیم.

وی ایجاد شور و نشاط و رقابت علمی، آشنایی صنعتگران با طراحان لایق و حرفه ای در دانشگاه ها، ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با صنعت، دانش افزایی دانشجویان، ترغیب دانشجویان برای فراگیری نرم افزارهای صنعتی از جمله نرم افزار کتیا و تقویت فعالیت های دانشجویی را از اهداف برگزاری این رویداد تخصصی برشمرد.

اقتصادی درباره زمان بندی مسابقات طراحی صنعتی با نرم افزار کتیا نیز توضیح داد: تاریخ ثبت نام داوطلبان از پنجم مردادماه آغاز شده و تا ۲۵مهر ادامه دارد که درصورت استقبال و وجود تقاضا، تا ۳۰ مهرماه قابل تمدید خواهد بود.

وی ادامه داد: مرحله اول مسابقات در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۳ و ۱۴ آبان برگزار می شود و نتایج این مرحله نیز در فاصله زمانی ۲۰ تا ۲۲ آبان اعلام خواهد شد.

اقتصادی تاریخ دومین مرحله این مسابقات را روز پنجشنبه ۴ آذرماه ذکر کرد و گفت: نتایج مرحله دوم رقابتها از ۱۵ تا ۲۲ آذرماه اعلام می شود و زمان برگزاری مراسم اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان به همراه اعطای تندیس به سه نفر برتر هر بخش، روز دوشنبه ۲۹ آذر خواهد بود.

وی درخصوص نحوه برگزاری مسابقه طراحی صنعتی نیز گفت: رقابتها طی دو مرحله صورت می گیرد که در مرحله نخست، ثبت نام کنندگان به ۶۰ سوال چهار گزینه ای بر اساس آزمون بین المللی کتیا پاسخ خواهند داد و مرحله دوم آزمون به صورت عملی برای قبول شدگان مرحله اول و با استفاده از نرم افزار کتیا در رایانه شخصی شرکت کنندگان در یکی از ۵ حوزه تخصصی مشخص برگزار می شود.

اقتصادی خاطرنشان کرد: حوزه های تخصصی آزمون شامل طراحی سطوح مشتمل بر محیط های generative shape design، sketch tracer و free style، مهندسی معکوس مشتمل بر محیطهای digitized shape editor، quick surface و sketch-part design-generative shape design، ماشینکاری و تولید فایل های ساخت به کمک کتیا (Gcode) مشتمل بر محیط های prismatic machining، surface machining، ،advance machining و lathe machining، متحرک سازی و ساخت مکانیزم مشتمل بر محیط های dmu kinematics، dmu fitting و dmu navigator، طراحی قالب مشتمل بر محیط های mold tooling design، assembly design، core and cavity design، part design، generative shape design خواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب