روبات پینگ پنگ باز Omron بازگشته است

در چند سال اخیر، کمپانی Omron روباتی را به نام Forpheus طراحی کرده که می‌تواند در بازی پینگ پنگ با حریف انسانی خود به رقابت بپردازد

روبات پینگ پنگ باز Omron بازگشته است

در چند سال اخیر، کمپانی Omron روباتی را به نام Forpheus طراحی کرده که می تواند در بازی پینگ پنگ با حریف انسانی خود به رقابت بپردازد. نخستین نمونه از این روبات در سال 2014 معرفی شد و در سال 2015 بروزرسانی شد. حالا در سال 2016 این کمپانی با نسخه 3.0 این روبات که بسیار بهتر از نسخه های قبلی است بازگشته است.
البته در طراحی این روبات حداقل در نگاه اول تفاوتی دیده نمی شود، اما بنا بر ادعای کمپانی سازنده، سنسورهای روبات ارتقا یافته اند تا واکنش های آن را حساس تر، سریعتر و دقیق تر کنند. همچنین این نسخه جدید می تواند در زاویه های غیرقابل پیش بینی پاسخ ضربات حریف را بدهد. اما شاید یکی از مهمترین تغییرات این است که این روبات حالا می تواند در میانه بازی سطح مهارتی خود را تغییر دهد.
در مدل سال گذشته، بازیکنان باید سطح دشواری بازی را خود انتخاب می کردند، اما روبات سال 2016 می تواند مهارت حریف را در طول بازی ارزیابی کند و سطح مهارت خود را با آن تطبیق بدهد.
چنین قابلیتی قطعا برای پرورش مهارت بازیکنان بسیار کاربردی است، اما Omron همچنین حضور این روبات در کارخانجات برای تسهیل امور را در نظر گرفته است. قابلیت این روبات به تشخیص فعالیت های انسان، می تواند به آن اجازه بدهد که در انجام امور به انسان کمک کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب