کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 13 مهر 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 5 پاسخ- 13 مهر 95

یک سؤال، 5 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


چرا باید دفتر برنامه‌ریزی را بدون وقفه و پیوسته کامل کنم؟

پاسخ 1- تکمیل پیوسته‌ی دفتر برنامه‌ریزی به شما این امکان را می‌دهد که هفته‌های مختلف را در صفحه‌ی 182 در کنار یکدیگر ببینید، تعادل‌های خود را بشناسید و آن‌ها را بهبود دهید. تکمیل منظم دفتر برنامه‌ریزی به شما انگیزه‌ی افزایش ساعت مطالعه و حفظ آن می‌دهد. ضمن آن‌که تکمیل منظم و پیوسته‌ی دفتر برنامه‌ریزی شما را عادت می‌دهد تا با برنامه درس بخوانید و این کار به مرور زمان برای‌تان به یک عادت تبدیل می‌شود. شما با تکمیل نامنظم دفتر برنامه‌ریزی بهره‌ی لازم را نخواهید برد.

محمد کتابدار

پاسخ 2- دفتر برنامه‌ریزی یکی از ابزار‌های کمک‌آموزشی در بحث برنامه‌ریزی شخصی است که باعث اثربخشی بهتر و بیش‌تر مطالعه با کنترل تخصصی زمان می‌شود. برای پر کردن دفتر برنامه‌ریزی باید به قوانین آن از جمله تداوم در پر کردن این دفتر، احترام گذاشت؛ زیرا اگر تداوم از بین برود عادت به پر نکردن و گسست برنامه‌ریزی می‌شود. مهم‌ترین اصل این دفتر، پیش‌بینی و گزارش عملکرد است که در صورت پر نکردن منظم، این اصل نقض خواهد شد. باید دفتر برنامه‌ریزی را منظم، باعلاقه، قاعده‌مند و بدون وقفه بنویسید تا نتیجه‌ی دلخواه خود را به دست آوردید.

روح‌الله رضوی‌پور

پاسخ 3- اصلی‌ترین ابزار برنامه‌ای کانون، دفتر برنامه‌ریزی است. شما با تکمیل مداوم دفتر برنامه‌ریزی به نتایج مفیدی در مطالعه می‌رسید.

1- رسیدن به تعادل‌های مطالعاتی (تعادل مطالعاتی بین پیش و پایه، عمومی و اختصاصی، تستی و تشریحی و...) و تعادل‌های دیگر (مانند ساعت خواب و بیداری، ساعت مطالعه و اوقات فراغت، ساعت مطالعه‌ی خود و کلاس و معلم و...)

2- رقابت با خود (سعی می‌کنید نسبت به قبل، مطالعه‌ی بهتری داشته باشید.)

3- افزایش ساعت مطالعه

4- داشتن فیلم آموزشی از هر درس برای گرفتن مشاوره‌ی دقیق‌تر

5- کشف نکات مثبت مطالعاتی

همان طور که پیوستگی در آزمون‌ها به پیشرفت شما کمک می‌کند، پیوستگی و مداومت در تکمیل دفتر برنامه‌ریزی به شناخت دقیق شما از خودتان، به برنامه‌ریزی بهتر کمک می‌کند.

فرناز طالبی

پاسخ 4- یکی از مهم‌ترین اهداف تکمیل دفتر برنامه‌ریزی، بررسی مباحث نگاه به گذشته و برنامه‌ریزی بهتر برای درس خواندن است. به علاوه تکمیل و ارزیابی صفحه‌ی 182 دفتر (جدول جمع‌بندی هفتگی) کمک شایانی در ایجاد تعادل در درس خواندن شما خواهد کرد؛ زیرا مهم‌ترین عنصر کیفیت، تعادل است. تکمیل ناقص، ناپیوسته و منقطع دفتر برنامه‌ریزی میزان بهره‌مندی شما را از این مزایا کاهش می‌دهد. اگر دفتر برنامه‌ریزی را پیوسته تکمیل کنید بهتر با آن خو می‌گیرید و نتیجه‌ی بهتری از کارتان خواهید داشت.

حسن ایزدی

پاسخ 5- پیوستگی، مهم‌ترین عامل در مسیر موفقیت است. از آن‌جا که برای موفقیت نیاز به پیوستگی در مطالعه و پیوستگی در بازیابی دارید، باید ابزار‌های برنامه‌ای موازی با مطالعه و بازیابی را نیز با پیوستگی دنبال کنید. دفتر برنامه‌ریزی جدا از کنترل میان‌بازه‌ای فعالیت‌ها نوعی ابزار جهت‌دهنده در بلندمدت است. برنامه‌ریزی بلندمدت بدون ثبت عملکرد در کوتاه‌مدت ممکن نیست. صفحات ثبت عملکرد هفتگی مقدمه‌ی ثبت عملکرد بلندمدت در صفحه‌ی 182  است. این مجموعه با پیوستگی، هدف‌گذاری‌های شما را قابل دسترسی می‌کند.

حسام زینی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب