ناامیدی کارشناسان از نیرومندترین پردازنده خانگی جهان

نتایج آماری نشان داده است که نیرومندترین پردازنده خانگی جهان یعنی Core i7-5960X، در کارکردهای مرسوم چندان با نمونه‌های ارزان‌تر تفاوت نخواهد داشت.

ناامیدی کارشناسان از نیرومندترین پردازنده خانگی جهان

نتایج آماری نشان داده است که نیرومندترین پردازنده خانگی جهان یعنی Core i7-5960X، در کارکردهای مرسوم چندان با نمونه‌های ارزان‌تر تفاوت نخواهد داشت و به این ترتیب می‌توان گفت که هزینه کردن برای آن عملا دور ریختن پول محسوب می‌شود.شاید پردازنده‌های زئون شرکت اینتل را بتوان برترین پردازنده‌های عرضه‌شده برای کامپیوترهای خانگی دانست ولی قیمت نجومی این پردازنده‌ها موجب شده است تا نتوان آنها را در رده پردازنده‌های خانگی طبقه‌بندی کرد.

به‌این‌ترتیب باید گفت که برترین پردازنده خانگی جهان، مدل Core i7-5960X از شرکت اینتل است که سرعت کلاک ۳ گیگاهرتزی و ۸ هسته پردازشی نیرومند را به کاربران خود ارائه می‌کند.حال متخصصان معتقدند که این محصول آن‌قدری که باید نیرومند نیست و عملا میزان پیشرفت توان پردازشی در آن با میزان افزایش قیمت نسبت به نمونه‌های دیگر موجود در بازار هم‌خوانی ندارد.

برای نمونه اگر بخواهیم بنچ‌مارک‌های پردازنده core i۷-۵۸۲۰K را با مدل Core i۷-۵۹۶۰X مقایسه کنیم، عملا می‌بینیم که تفاوت آماری این دو مدل به‌اندازه ۶۶۰ دلار نیست.

ناامیدی کارشناسان از نیرومندترین پردازنده خانگی جهان

جالب است بدانید که قیمت پردازنده core i۷-۵۸۲۰K تنها ۳۹۰ دلار است ولی Core i۷-۵۹۶۰X قیمتی ۱۰۵۰ دلاری دارد درحالی‌که تفاوت بنچ‌مارک استاندارد انجام‌شده بر روی این دو مدل، عملا کمتر از ۳۰ درصد پیشرفت را نشان داده است.به‌این‌ترتیب به نظر می‌رسد که خرید این پردازنده چندان معقول نخواهد بود و گزینه‌هایی مانند core i۷-۵۸۲۰K، تقریبا خدماتی مشابه را به شما عرضه می‌کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب