نحوه‌ی مطالعه‌ی کتاب‌های درسی بدون خستگی (3)

در طول لحظات کسل‌کننده برای خواندن وقت بگیرید. اگر خواندن احساسی مانند یک بار سنگین یا تعهد به شما می‌دهد، لذت کم‌تری خواهد داشت.

نحوه‌ی مطالعه‌ی کتاب‌های درسی بدون خستگی (3)

دانش‌آموزان به خواندن و فهم کتاب‌ها نیاز دارند. لذت بردن از کتاب می‌تواند گاهی مشکل باشد اگر مجبور باشید آن را بخوانید. با این حال، راه‌های خاصی وجود دارد که می‌توانید تجربه‌ی خواندن را افزایش دهید؛ به طوری که می‌توانید آن را از طریق متون مورد نیاز با سهولت انجام دهید. عادات مطالعه‌ی خود را تغییر دهید، نحوه‌‌ی خواندن فعال را یاد بگیرید و سعی کنید علاقه‌ی واقعی در داستان‌گویی را گسترش دهید.

روش 1- تغییر عادات خواندن شما (3)

4- در طول لحظات کسل‌کننده برای خواندن وقت بگیرید. اگر خواندن احساسی مانند یک بار سنگین یا تعهد به شما می‌دهد، لذت کم‌تری خواهد داشت. به جای صرف زمان برای خواندن در هر روز، سعی کنید در طول لحظات کسل‌کننده مطالعه کنید. اگر شما در حال حاضر کسل هستید، یک کتاب مانند استقبال تفریح از یکنواختی به نظر خواهد رسید.

هنگامی که بیرون می‌روید، با خودتان کتاب ببرید. اگر منتظر اتوبوس یا ملاقات با یک دوست در کافی‌شاپ هستید، شروع به خواندن کنید. مطالعه در فواصل کوتاه 10 یا 15 دقیقه‌ای کم‌تر خسته‌کننده است و شما از کتاب به خاطر پرت کردن حواستان از انتظار، ممنون خواهید شد.

خودتان را از طریق کتاب سریع‌تر پیدا خواهید کرد، در حالی که فقط قسمت‌های کوچک را می‌خوانید، این منطقی به نظر خواهد رسید. شما سریع‌تر به مهلت خواندن می‌رسید. این باعث می‌شود هنگام خواندن کم‌تر احساس استرس داشته باشید و این موضوع لذت شما را از مطالعه بیش‌تر می‌کند.

5- یک کتابخوان الکترونیکی را مد نظر داشته باشید. یک کتابخوان الکترونیکی ممکن است به شما کمک کند احساس خستگی کم‌تری داشته باشید. حمل و نقل آن آسان‌تر است و اجازه می‌دهد هنگام راه رفتن مطالعه کنید. بسیاری از جوانان ترجیح می‌دهند از طریق صفحه‌نمایش مطالعه کنند. اگر معلم شما اجازه می‌دهد از کتابخوان الکترونیکی استفاده کنید، از والدینتان بخواهید آن را به عنوان هدیه برای شما تهیه کنند. توضیح دهید که این کار لذت شما را در مطالعه افزایش می‌دهد.

کتابخانه‌ی مدرسه‌تان را بررسی کنید تا ببینید آیا می‌توانید کتاب‌های دیجیتال قرض بگیرید. ممکن است کتابخوان الکترونیک مفیدتر باشد؛ زیرا می‌توانید مطالعات درسی را به صورت رایگان توسط کتابخوان الکترونیک انجام دهید.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب