نحوه‌ی مطالعه‌ی کتاب‌های درسی بدون خستگی (2)

در فواصل زمانی کوتاه مطالعه کنید. بخشی از دلیل بسیاری از مردم که خواندن کتاب‌های درسی را دوست ندارند فشار به خواندن در مدت‌زمان کوتاه و با عجله است.

نحوه‌ی مطالعه‌ی کتاب‌های درسی بدون خستگی (2)

دانش‌آموزان به خواندن و فهم کتاب‌ها نیاز دارند. لذت بردن از کتاب می‌تواند گاهی مشکل باشد اگر مجبور باشید آن را بخوانید. با این حال، راه‌های خاصی وجود دارد که می‌توانید تجربه‌ی خواندن را افزایش دهید؛ به طوری که می‌توانید آن را از طریق متون مورد نیاز با سهولت انجام دهید. عادات مطالعه‌ی خود را تغییر دهید، نحوه‌‌ی خواندن فعال را یاد بگیرید و سعی کنید علاقه‌ی واقعی در داستان‌گویی را گسترش دهید.

روش 1- تغییر عادات خواندن شما (2)

3- در فواصل زمانی کوتاه مطالعه کنید. بخشی از دلیل بسیاری از مردم که خواندن کتاب‌های درسی را دوست ندارند فشار به خواندن در مدت‌زمان کوتاه و با عجله است. ضرب‌العجل در مدرسه غیر قابل اجتناب است، اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید. به جای مطالعه‌ی فشرده‌ی تمام 50 صفحه در دوره‌ی 3 ساعته، همان را در فواصل زمانی کوتاه بخوانید و در این بین استراحت کنید.

باید برای انجام برخی کارها برنامه‌ریزی کنید. اگر خواندن ضروری را تا آخرین لحظه به تعویق بیندازید، ممکن است دشوار باشد. از قبل با بررسی برنامه‌ی درسی از مهلت‌ها آگاه شوید. سپس ببینید که چه‌قدر نیاز به خواندن در مهلت هر روزه دارید.

در فواصل 50 دقیقه‌ای بخوانید. 10 دقیقه زنگ تفریح در این بین داشته باشید. سعی نکنید هر روز بیش از چند ساعت بخوانید. این می‌تواند منجر به خستگی و ناکامی شود.

اگر قادر با استرس کم‌تری با کتاب برخورد کنید، از آن لذت خواهید برد. اگر در فواصل زمانی کوتاه بخوانید، ممکن است توجه بیش‌تری به موضوع کتاب و هم‌چنین شخصیت‌های آن داشته باشید. این می‌تواند به شما کمک کند تا به متن علاقه‌مند شوید. این کار باعث می‌شود بدون خستگی مطالعه کنید.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب