کودهای ارگانیک داخلی جایگزین کودهای شیمیایی می‌شوند

یک شرکت فناور داخلی توانسته است با تولید طیف متنوعی از کودهای ارگانیک، آن‌ها را جایگزین کودهای شیمیایی وارداتی کند.

کودهای ارگانیک داخلی جایگزین کودهای شیمیایی می‌شوند

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، روح‌الله صابری، مدیرعامل این شرکت فناور، تولید کودهای شیمیایی مجاز بیولوژیک و ارگانیک بیولوژیک را عمده فعالیت این شرکت فناور عنوان کرد و افزود: علاوه بر تولید این محصولات مطالعه، تحقیق و بررسی در زمینه انواع کودهای شیمیایی، بیولوژیکی، ارگانیکی و همچنین تبادل محصول و تبادلات تجاری در این حوزه از دیگر فعالیت‌های این شرکت است.

این فعال فناور، ساخت محصولات جدید با فرمولاسیون برتر با استفاده از سیستم‌های نوین دانشگاهی برای تأمین نیاز شاخص کشاورزی را هدف این شرکت برشمرد و گفت: از جمله محصولات تولیدی این شرکت، ترکیبات بیولوژیکی است که امروزه ایده‌آل‌ترین ترکیبات جهت استفاده در کشاورزی به شمار می‌روند.

صابری به تولید کود ویژه برنج با ویژگی‌های ارگانیک اشاره کرد و افزود: کود ویژه برنج Emerald  با عناصر ماکرو و میکرو و نیز اسیدهای آمینه و همچنین میزان مناسبی از عنصر سیلیسیم برای گیاه برنج حائز اهمیت بالایی است.

وی همچنین از بیولوگ آهن به عنوان یکی دیگر از تولیدات این شرکت نام برد و افزود: بیولوگ آهن کودی است با کلات آهن که با پیشرفته‌ترین فناوری به منظور تامین آهن مورد نیاز گیاهان مختلف در سریع‌ترین زمان ممکن به کار برده می‌شود.


مدیرعامل این شرکت فناور، افزایش عملکرد تولید، جلوگیری از ریزش گل و میوه و افزایش فتوسنتز گیاه را از ویژگی‌های این کود برشمرد و افزود: این کود ارگانیک با دارا بودن 9 درصد آهن موردنیاز گیاهان، ضمن کاهش زردی برگ‌ها موجب تولید میوه‌های خوش‌رنگ و گل‌های شاداب‌تر می‌شود.

این فعال فناور از بیولوگ ویژه ذرت، گندم و جو، خرما، نخود، بیولوگ روی، بیولوگ کلسیم، بیولوگ زیتون و نیز بیولوگ ویژه دانه‌های روغنی کلزا به عنوان دیگر محصولات این شرکت نام برد.
 
وی تصریح کرد: این شرکت برای تضمین تولید محصولات با کیفیت برتر، ضمن انجام آزمون‌های متعدد روی مواد اولیه در آزمایشگاه‌های دانشگاهی تخصصی، فرمولاسیون نهایی را با مجموعه‌ای از کودهای موجود در بازار مقایسه و در صورت تأثیر مطلوب و تأیید شده، محصول خود را معرفی می‌کند.

منبع :

مطالب مرتبط

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب