لکسوس به‌جای صفحه‌نمایش از هولوگرام استفاده می‌کند

شرکت مشهور لکسوس ایده‌های ناآرام و رام‌نشدنی زیادی برای خودروهای آینده خود دارد. این شرکت که زیرمجموعه تویوتا است؛ طبق برنامه در نمایشگاه اتومبیل پاریس که روز اول اکتبر در پایتخت فرانسه افتتاح می‌شود،

لکسوس به‌جای صفحه‌نمایش از هولوگرام استفاده می‌کند

شرکت مشهور لکسوس ایده‌های ناآرام و رام‌نشدنی زیادی برای خودروهای آینده خود دارد. این شرکت که زیرمجموعه تویوتا است؛ طبق برنامه در نمایشگاه اتومبیل پاریس که روز اول اکتبر در پایتخت فرانسه افتتاح می‌شود، از مدل UX رونمایی می‌کند.

مدل UX در حقیقت یک SUV مفهومی است. طبق متن خبری که از طرف این شرکت برای رسانه‌ها مخابره شده گفته شده که UX؛ به‌نمایش گذاشتن نوع نگاه و بینش لکسوس برای SUV کامپکت آینده است. آن‌ها ادعا می‌کنند که این مدل؛ قدم جدیدی در سفر پرماجرای طراحی در این شرکت است.

نخستین باری که رسانه‌ها به وجود چنین مدلی پی بردند، به سال 2015 و اوایل ماه سپتامبر باز می‌گردد. یعنی زمانی‌که لکسوس یک عکس از شکل ظاهری آن را منتشر کرد. از همان موقع مشخص شد که لکسوس می‌خواهد فناوری‌های بیشتری را در رابطه با اتومبیل به نمایش بگذارد؛ همان‌طور که آینه بغل خودرو را با دوربین جایگزین کرد.

لکسوس به‌جای صفحه‌نمایش از هولوگرام استفاده می‌کند

با درنظر گرفتن این نکته که شرکت ژاپنی تویوتا در ماه ژوئن؛ مجوز ساخت و فروش اتومبیل‌های بدون آینه را کسب کرد؛ جای تعجب ندارد که لکسوس به‌عنوان زیرمجموعه تویوتا با مدل مفهومی خود در همین مسیر گام بردارد. 

حالا لکسوس آینده‌ای را ترسیم می‌کند که صفحه کیلومترشمار را با هولوگرام گلوب اینتراکتیو جایگزین می‌کند. این سیستم قرار است اطلاعات آنالوگ و دیجیتال را در اختیار راننده بگذارد. یکی دیگر از ویژگی‌های مفهومی این خودرو یک صفحه‌نمایش به سبک هولوگرام از سیستم تصفیه هوا و اینفوتینمنت است که در داخل قاب خودش جاساز شده یعنی همان‌جایی که معمولا کنسول مرکزی اتومبیل قرار می‌گیرد.

در کنار این‌ها؛ یک صفحه‌نمایش اینفوتینمنت مجزا روی داشبورد تعبیه شده؛ اما لکسوس اطلاعات بیشتری درباره این‌که این صفحه چگونه کار می‌کند؛ منتشر نکرده است. در زیر آن؛ یک سیستم صوتی قرار دارد که  راننده می‌تواند با جدا کردن آن از خودرو؛ اسپیکرهای پرتابل ولی خیلی بزرگ همراه داشته باشد.

در سمت چپ فرمان اتومبیل یک صفحه‌نمایش دیگر دیده می‌شود که به‌نظر می‌رسد تصویری که دوربین‌های بغل می‌گیرند را پخش می‌کند. 

لکسوس در توضیح آن می‌گوید که با یک صفحه‌نمایش کاملا سه‌بعدی مواجه هستیم که اینترفیس کاربری آن کاملا عملکردی اما هم‌چنان غیرمنتظره است. به‌نظر که این خودرو؛ یک خودروی مفهومی جالب و هیجان‌انگیز برای آینده است هرچند که باید قبول کرد از نظر طراحی با اتومبیل فوق‌العاده‌ای روبرو نیستیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب