تخم‌مرغ و بادام زمینی در تغذیه کودکان مانع از آلرژی می‌شود

گنجاندن مواد غذایی همچون تخم مرغ و بادام زمینی در رژیم غذایی کودکان، می‌تواند نقش تاثیرگذاری را در کاهش بروز آلرژی و حساسیت به غذاها در ادامه زندگی آن‌ها بازی کند

تخم‌مرغ و بادام زمینی در تغذیه کودکان مانع از آلرژی می‌شود

بر اساس پژوهش های محققان انگلیسی، گنجاندن مواد غذایی همچون تخم مرغ و بادام زمینی در رژیم غذایی کودکان، می تواند نقش تاثیرگذاری را در کاهش بروز آلرژی و حساسیت به غذاها در ادامه زندگی آن ها بازی کند

در طی سال های اخیر، میزان حساسیت کودکان به مواد غذایی به طور قابل توجهی افزایش یافته و هنوز دلیل اصلی این امر مشخص نشده است. در این بین، آلرژی به تخم مرغ و بادام زمینی از جمله شایع ترین حساسیت ها در میان کودکان‌ محسوب می شوند.

به گفته این محققان، میزان حساسیت به تخم مرغ در کودکانی که از سنین 4 تا 6 ماهگی، شروع به خوردن تخم مرغ می کنند در مقایسه با سایر کودکان حدود 40 درصد کمتر است. همچنین، در آن دسته از کودکانی که بادام زمینی در رژیم غذایی 4 الی 11 ماهگی آن هامشاهده می شود، احتمال بروز آلرژی به این ماده غذایی تا 70 درصد کاهش می یابد.

محققان برای بررسی این موضوع، آزمایش هایی را بر روی 200 هزار کودک انجام دادند و مشخص کردند که حدود 5.4 درصد کودکان به تخم مرغ و 2.5 درصد آن ها به بادام زمینی آلرژی دارند.

اما آن چه که برای محققان در پس پرده مانده و در تلاش برای یافتن آن هستند، نوع واکنش آلرژیکی است که در زمان خوردن تخم مرغ و یا بادام زمینی، در بدن کودک به وقوع می پیوندد. از این رو، این آزمایش ها هنوز ادامه دارد تا دلیل اصلی بروز این وضعیت که عوامل زیست محیطی یکی از محتمل ترین گزینه هاست، مشخص شود.

ناگفته نماند که این گروه تحقیقاتی، توصیه می کنند که به هیچ عنوان نباید به کودکانی که قبلاً نشانه های آلرژی در آن ها مشاهده شده است، مواد غذایی حساسیت زا خوراند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب