مشکل دانلود از گوگل Play Store را با این روش‌ها برطرف کنید

اگر شما هم صاحب یک گوشی هوشمند اندرویدی باشید، حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که بنابر دلایل مختلفی، امکان دانلود از گوگل پلی استور را از دست داده اید

مشکل دانلود از گوگل Play Store را با این روش‌ها برطرف کنید

اگر شما هم صاحب یک گوشی هوشمند اندرویدی باشید، حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که بنابر دلایل مختلفی، امکان دانلود از گوگل پلی استور را از دست داده اید. گاهی این مشکل حادتر است و حتی قادر به باز کردن خود اپلیکیشن گوگل پلی نیز نیستید! اما جای نگرانی نیست، چرا که در ادامه به معرفی چندن روش موثر برای برطرف کردن این مشکلات خواهیم پرداخت.
پیش از هر چیز، از صحت تاریخ و ساعت گوشی خود مطمئن شوید، چرا که برای استفاده از فروشگاه گوگل، باید گوشی شما دارای تاریخ و ساعت صحیح باشد. برای این کار کافی است تا وارد تنظیمات گوشی خود شده و در بخش تاریخ و زمان، تعیین کنید که تاریخ و ساعت گوشی شما به طور اتوماتیک و با اتکا به اطلاعات فراهم شده از سوی اپراتور موبایل تان تنظیم شود. البته در صورت تداوم مشکل می توانید تنظیم دستی تاریخ را نیز امتحان کنید.


یکی دیگر از راهکارهای مفید در این زمینه، خالی کردن حافظه کش گوگل پلی استور است. به این منظور، وارد بخش اپلیکیشن ها در تنظیمات گوشی شده، اپلیکیشن گوگل پلی را انتخاب کرده و در انتهای صفحه گزینه Clear Cache را کلیک کنید.


در مرحله بعد، شاید لازم باشد که دیتای این اپ را نیز پاک کنید. به این ترتیب، بخش بیشتری از اطلاعات ذخیره شده در گوگل پلی از گوشی شما پاک می شود و احتمالا در خلال آن، مشکل نیز برطرف می شود. به یاد داشته باشید که با انجام این کار، باید همه چیز در رابطه با گوگل پلی را از ابتدا روی گوشی خود راه اندازی کنید. به منظور انجام این کارف در همین صفحه تنظیمات که حضور دارید، در کنار دکمه Clear Cache، گزینه Clear Data را انتخاب کنید.


یکی دیگر از بخش هایی که می تواند تاثیر زیادی روی عملکرد گوگل پلی روی هر گوشی داشته باشد، اپلیکیشن Google Play Services است. اگر گوگل پلی قلب گوشی تان باشد، گوگل پلی Services روح آن خواهد بود. این همان فرایندی است که به دور از چشم شما ارتباط بین بخش های مختلف گوشی را تسهیل می کند و در واقع مدیریت بسیاری از امور را برعهده دارد. پاک کردن Cache و Data این اپ نیز تاثیر شایانی بر حل مشکلات مختلف اندروید خواهد داشت. مسیری که برای این کار طی می کنید نیز شبیه به مرحله قبل است.


در همین حال، به یاد داشته باشید که همواره از تازه ترین نسخه از گوگل پلی و همچنین گوگل پلی Services روی گوشی خود استفاده کنید.


اگر تا به اینجای کار، مشکل هنوز پابرجا است، چند راه حل دیگر نیز پیش روی شما وجود دارد:


- ریست کردن حساب کاربری گوگل روی گوشی هوشمند و فعال سازی دوباره آن


- بررسی اپلیکیشن های غیرفعال شده در بخش تنظیمات گوشی و فعال کردن آنهایی که برای فعالیت گوگل پلی ضروری هستند


- قطع اتصال برنامه هایی که آدرس IP گوشی را تغییر می دهند


- حذف بروزرسانی هایی که تاکنون برای گوگل پلی نصب کرده اید، و استفاده از نسخه ابتدایی آن


- و در نهایت، ریست سخت افزاری گوشی هوشمند

 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب