Arrow لانچر جدید مایکروسافت برای اندروید

مایکروسافت در راستای سیاست اخیر توسعه تمامی پلتفرم ها، یک اپلیکیشن لانچر به نام Arrow را به صورت نیمه محرمانه و آزمایشی به بازار عرضه کرده است.

Arrow لانچر جدید مایکروسافت برای اندروید

مایکروسافت در راستای سیاست اخیر توسعه تمامی پلتفرم ها، یک اپلیکیشن لانچر به نام Arrow را به صورت نیمه محرمانه و آزمایشی به بازار عرضه کرده است. نسخه اولیه این لانچر از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به Aviate است اما نسبت به اپلیکیشن قبلی وابستگی کمتری به دستورات متنی دارد. اگرچه نسخه اولیه بسیار ساده به نظر می رسد اما ممکن است ایده های بزرگی در پس آن باشد.

این لانچر اندرویدی در مرحله آزمایشی بوده و به صورت نیمه محرمانه عرضه شده است، یعنی همه کاربران نمی توانند آن را نصب و اجرا کنند. اولین نکته ای که در اپلیکیشن Arrow به چشم می خورد، تغییر آیکون های ثابت اپلیکیشن های سیستمی مانند شماره گیر و پیام هاست که به خودی خود تغییر بدی نیست اما تغییری غافلگیرکننده است. صفحه اصلی در لانچر Arrow به سه بخش تقسیم شده است :ردیف اول در بالای صفحه ، که مربوط به اپلیکیشن های اخیر و تازه استفاده شده است ؛ ردیف دوم بخش وسیع تری را در میانه صفحه به خود اختصاص داده که اپلیکیشن های تکرار شده را نمایش می دهد ، و ردیف سوم در پایین صفحه به اپلیکیشن های انتخاب شده توسط کاربر اختصاص دارد که در واقع دسترسی سریع به آنها را امکانپذیر می کند. یکی از مزیت های جالبی که در Arrow خواهیم دید، بالا کشیدن و قابلیت باز شدن ردیف پایینی ست که می تواند اپلیکیشن ها، فولدرها و مخاطبین بیشتری را نشان دهد.

Arrow لانچر جدید مایکروسافت برای اندروید
یک صفحه در سمت چپ و یک صفحه در سمت راست قرار دارد که به صورت ثابت طراحی شده اند و شما نمی توانید آنها را تغییر دهید و یا صفحاتی به آنها اضافه یا از آنها کم کنید. در صفحه سمت راست لیستی از برنامه ها و فعالیت هایی که باید انجام شود را خواهید دید که در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسد اما می توانید تمامی فعالیت ها را به یادآوری های زمانبندی شده تبدیل کنید.

Arrow لانچر جدید مایکروسافت برای اندروید

در صفحه سمت چپ شورتکات هایی از مخاطبین اخیر و بیشتر تکرار شده را می بینید که البته شورتکات بالا برنده کاربرد چندانی ندارد. همچنین اپ دراور(app drawer) نیز در این لانچر بسیار شبیه به لانچر Google Now در اندروید M است.

این لانچر هنوز در مرحله آزمایشی ست و ممکن است ویژگی های زیادی به آن اضافه و یا از آن حذف شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب