لاگین به کمک عکس سلفی

آمازون، به جای کلمه عبور، یک ایده جدید در ذهن دارد: ورود به اکانت به کمک سلفی!

لاگین به کمک عکس سلفی

شرکت آمازون در نظر دارد که در آینده‌ای نزدیک، «کلمه عبور» حذف گردد و از این رو، به چشم‌اندازی جدید در آینده برای احراز هویت نگاه می‌کند: «عکس سلفی!» این غول تجارت الکترونیک به تازگی یک درخواست ثبت اختراع(سلفی دومرحله‌ای به عنوان جایگزین پسورد) بمنظور ورود برای خرید محصولات آنلاین ارائه کرده است. جزئیاتی که اعلام شده بدین قرار است که خریدار برای بررسی هویتش تنها باید یک گام ساده بردارد: گرفتن عکس سلفی با استفاده از نرم‌افزار تشخیص هویت!

سپس، آمازون درخواست یک عکس دیگر و این بار با ژستی متفاوت از کاربر می‌کند تا ثابت شود که این مراحل توسط کاربر(زنده) انجام می‌گردد و نه توسط یک روبات.

لاگین به کمک عکس سلفی

آمازون با استفاده از ثبت این فناوری، قصد دارد همه کاربران را از کلمه عبور، بی‌نیاز نماید. این شرکت مدعی است که روال کلمات عبور فعلی، به اندازه کافی قابلیت اطمینان برای کاربران ایجاد نمی‌کنند، و بدین ترتیب، درنظر دارد ابداع فعلی را برای محافظت از وجود فیزیکی کاربرانش  ثبت کند.

آمازون همچنین درباره مزیت فناوری جدید احراز هویت با سلفی می‌گوید: «از این پس نیازی نیست که ما دوستان و یا همکاران خود را هنگام وارد کردن کلمه عبور در دستگاهمان، از خود دور کنیم، چرا که سیستم بخودی خود و با عکس سلفی، احراز هویت را انجام خواهد داد.»

شایان ذکر است که بنظر می‌رسد مشابه این ابداع، در شرکت چینی علی‌بابا نیز در حال بررسی و پیگیری می‌باشد. همچنین مایکروسافت هم درحال حاضر در حال راه‌اندازی احراز هویت بیومتریک برای ویندوز ۱۰ از طریق یک سیستم جدید است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب