تبلت‌های فایر، تازه‌ترین دستیار صوتی آمازون

الکسا در تبلت‌ها

تبلت‌های فایر، تازه‌ترین دستیار صوتی آمازون

احتمال خیلی زیادی وجود دارد که دستیار دیجیتالی آمازون، راه خود را به‌سوی آشپزخانه، مبل، یا دیوارهای شما باز کند. اما فعلاً به متصل کردن الکسا به اشیاء الکترونیکی برخوردار از شبکه وای‌فای رضایت داده است.آمازون روز پنج‌شنبه گام دیگری را در راستای گسترش الکسا برداشت و غول خرده‌فروشی آنلاین، الکسا را برای نخستین بار، به تبلت‌های فایر خود افزود. الکسا، یک دستیار صوتی است که برای مثال به فرمان‌های صوتی برای گزارش آب‌وهوا پاسخ می‌دهد.

گفته می‌شود الکسا در تبلت Fire HD 8 (که روز پنج‌شنبه از آن پرده‌برداری شد)، مدل‌های Fire HD 8 کنونی، Fire HD 10 و تبلت‌های فایر ۵۰ دلاری گنجانده خواهد شد و تمام این مدل‌ها در پاییز امسال، با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری از الکسا برخوردار خواهند بود.

حرکت الکسا به‌سمت تبلت‌های فایر نشان از جاه‌طلبی‌های آمازون برای گسترش دستیارهای دیجیتالی خود دارد و نشان می‌دهد که از آن برای ترغیب تعداد بیشتری از مشتریان برای خرید وسایل آمازون، و نیز انجام خرید روی Amazon.com استفاده خواهد کرد.

الکسا که در حال حاضر روی اسپیکر هوشمند Echo و جعبه پخش Fire TV قرار دارد، می‌تواند چندین محصول مربوط به خانه هوشمند از جمله لامپ و قفل درب را کنترل نماید. از سوی دیگر، یکی از مقامات اجرایی لنووو در هفته گذشته اظهار داشت که این شرکت در خصوص استفاده از الکسا روی کامپیوترها و دیگر وسایل لنووو، مذاکراتی با آمازون داشته است.

تبلت‌های فایر، تازه‌ترین دستیار صوتی آمازون

گفتنی است سایر شرکت‌ها نیز برای افزودن ویژگی‌ها و ترکیب گجت‌ها با یکدیگر، در تلاش‌های مشابهی بوده‌اند؛ از جمله Cortana از مایکروسافت، Siri از اپل و Assistant از گوگل. کورتانا سال گذشته جهشی از گوشی به کامپیوترهای شخصی دارای ویندوز ۱۰ داشت، و سیری نیز قرار است با یک به‌روزرسانی در پاییز، راه خود را به سوی کامپیوترهای مک باز کند. گوگل نیز درنظر دارد رقیبی با نام Google Home برای اکو عرضه کند و بدین‌ترتیب آمازون برای تبدیل کردن الکسا به دستیار صوتی پیشتاز، تحت فشار بیشتری خواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب