پرداخت آنلاین با اثر انگشت

همکاری میان لنوو، اینتل، پی‌پال و سیناپتیکس می‌تواند نویدبخش فناوری‌های پویش (اسکن)، برای انجام پرداخت‌های آنلاین از طریق کامپیوترهای لنوو باشد

پرداخت آنلاین با اثر انگشت

همکاری میان لنوو، اینتل، پی‌پال و سیناپتیکس می‌تواند نویدبخش فناوری‌های پویش (اسکن)، برای انجام پرداخت‌های آنلاین از طریق کامپیوترهای لنوو باشد و به‌زودی اثر انگشت جایگزین گذرواژه برای پرداخت‌های آنلاین خواهد شد.ممکن است روش پرداخت پول از طریق کامپیوتر شخصی برای کالاهایی که به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنید، روزی تا جایی به تکامل برسد که به جای وارد کردن گذرواژه، از اثر انگشت استفاده کنید.لنوو و شرکت الکترونیکی سیناپتیکس (Synaptics)، روز جمعه اعلام کرند که سرگرم همکاری با یکدیگر برای توسعه فناوری جدیدی هستند.

گفته می‌شود که این فناوری به کاربران اجازه می‌دهد برای صحه‌گذاری بر هویت خود در هنگام پرداخت آنلاین از طریق درگاه‌هایی همچون پی‌پال (PayPal)، از اثر انگشت‌شان استفاده کنند.پی‌پال و لنوو برخی از اعضای مؤسس این همکاری گسترده و جدید هستند. گفتنی است شرکت‌هایی همچون امریکن اکسپرس، بانک امریکا، سامسونگ و کوالکام نیز به این جمع پیوسته‌اند.تاکنون عمدتاً وسایل سیار همچون گوشی‌های هوشمند و نیز سامانه‌های پرداخت آنلاین مثل پی‌پال بوده‌اند که از فناوری‌های زیست‌سنج یا بیومتریک مانند اثر انگشت استفاده می‌کرده‌اند.گفته می‌شود در حال حاضر، پی‌پال چندین وسیله سیار سامسونگ همچون Galaxy S5، Note 4 و تبلت Tab S را در فهرست خود قرار داده و از آنها به‌عنوان چند مدل معدود یاد می‌کند که با اثر انگشت سازگاری دارند.

پرداخت آنلاین با اثر انگشت

همکاری میان لنوو، اینتل، پی‌پال و سیناپتیکس می‌تواند نویدبخش فناوری‌های پویش (اسکن) برای پرداخت‌های آنلاین از طریق کامپیوترهای لنوو باشد.

در این میان، اینتل پردازنده‌های خاصی را تدارک می‌بیند که برای برآورده ساختن الزامات امنیتی زیست‌سنجی اتحادیهFIDO ساخته شده‌اند، در حالی که سیناپتیکس نیز سامانه پویش اثرانگشت را فراهم می‌سازد که شامل فناوری‌های رمزنگاری و الگوریتم‌های به‌اصطلاح ضدجعل (anti-spoofing) هستند و از نفوذ هکرها به وسایل، جلوگیری می‌کنند.

گفتنی است این شرکت‌ها بیان نمی‌کنند که لپ‌تاپ‌های مجهز به فناوری اثر انگشت برای پرداخت‌های آنلاین، چه زمانی روانه بازار خواهند شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب