نشستن طولانی‌مدت خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می‌دهد

دستگاه‌ها و تکنولوژی‌های نوینی که امروزه در اطراف خود مشاهده می‌کنیم، در کنار فواید و مزیت‌های بیشمار خود، می‌توانند بیماری‌ها و آسیب‌های جدی را برای سلامت ما انسان‌ها بوجود آورند.

نشستن طولانی‌مدت خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش می‌دهد

دستگاه‌ها و تکنولوژی های نوینی که امروزه در اطراف خود مشاهده می کنیم، در کنار فواید و مزیت‌های بیشمار خود، می توانند بیماری‌ها و آسیب‌های جدی را برای سلامت ما انسان‌ها بوجود آورند.

بر اساس جدیدترین پژوهش‌های محققان، نشسن طولانی مدت در طول روز می تواند خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع دو را که در حال حاضر به عنوان هفتمین عامل مرگ‌ و میر در جهان به شمار می رود، به میزان 22 درصد افزایش دهد.

جولین فان در برگ، از محققان دانشگاه Maastricht در هلند با اشاره به اهمیت تحرک و رابطه میان نشستن و سوخت و ساز گلوکز در بدن، عنوان می کند: "ما در پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیده ایم که میزان نشستن در طول روز در افراد مبتلا به بیماری دیابت به میزان قابل توجهی در مقایسه با افراد غیر دیابتی بیشتر است."

در این آزمایش، فعالیت بدنی 2497 نفر از طریق دستگاهی به نام شتاب سنج activePAL3 (دستگاهی برای بررسی فعالیت‌های فیزیکی) به مدت 8 روز زیر ذره‌بین قرار گرفت و میزان قند خون این افراد نیز در این مدت محاسبه و ثبت شد.

پس از اتمام این آزمایشات مشخص شد که میزان قند خون 56 درصد از شرکت کنندگان در این آزمایش در حد طبیعی است،  15 درصد از آنها دچار اختلال درمتابولیسم گلوکز بوده و 29 درصد از آن‌ها دارای بیماری دیابت نوع 2 بودند.

نتایج نشان داد میزان نشستن و عدم تحرک کافی در افراد مبتلا به دیابت به میزان 26 دقیقه بیشتر از سایر افراد است.طبق آمارهای انجمن دیابت آمریکا، در سال 2012 بیش از 29.1 میلیون فرد در این کشور مبتلا به دیابت بودند و که از این تعداد، 21 میلیون نفر از بیماری خود مطلع هستند و چیزی حدود 8.1 میلیون نفر نیز نسبت به بیماری خود بی اطلاع هستند.

دیابت


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب