این توربین بادی در مقابل گردباد نیز مقاوم است

مقامات ژاپن برای سالیان طولانی بر این باور بودند که انرژی مورد نیاز این کشور در سال‌های پیش رو از طریق نیروگاه‌های اتمی تامین خواهد شد.

این توربین بادی در مقابل گردباد نیز مقاوم است

مقامات ژاپن برای سالیان طولانی بر این باور بودند که انرژی مورد نیاز این کشور در سال‌های پیش رو از طریق نیروگاه‌های اتمی تامین خواهد شد. تا اینکه در سال 2013 میلادی وقوع یک گردباد موجب شد نیروگاه اتمی Fukushima Daiichi تخریب شده و ژاپن نیز مجبور به تغییر برنامه‌هایش شود. با تک شات همراه باشید.

 

توربین‌های بادی معمولی نمی‌توانند بادهای شدید این کشور را تحمل کنند و تنها در سال 2016 میلادی شش گرد باد مناطق مختلف این کشور را تخریب کرده است. توربین‌های بادی معمولی که در کشورهای مختلف جهان مورد استفاده قرار می گیرند و پره هایی شبیه به پره‌های هواپیما دارند که نمی‌توانند بادهای شدید یک گرد باد را تحمل کنند اما اکنون توربینی با ساختاری جدید توسط شرکت Challenergy طراحی شده است که این توانایی را دارد.

 

به گفته Atsushi Shimizu، موسس شرکت Challenergy این توربین‌های بادی در مقابل گردباد بسیار مقاوم هستند و هیچ آسیبی نمی‌بینند. طراحی این توربین بادی نشکن و مقاوم در مقایسه با توربین‌های معمولی با دو تفاوت عمده همراه است. اولین تفاوت این است که این توربین به یک محور عمودی چند وجهی مجهز شده است تا بتواند الگوهای بادی غیر قابل پیش بینی را تحمل کند.

 

علاوه بر این، در طراحی این توربین از افکتی به نام Magnus استفاده شده است. اثر مگنوس در واقع یک نیروی یکسویه است که باعث می‌شود یک جسم در حال چرخش از مسیر معمول خود به صورت حرکت منحنی وار منحرف شود. اثر مگنوس باعث می‌شود که این توربین بتواند کنترل بسیار بالایی روی پره‌های خود داشته باشد.

 

مطابق با شبیه‌سازی‌های انجام شده توربین‌های Challengery دارای 30 درصد بازدهی هستند در حالی که بازدهی توربین های بادی معمولی 40 درصد است. تفاوت عمده این توربین با توربین‌های معمولی قابلیت فعالیت آن تحت شرایط طوفانی است. نمونه آزمایشی این توربین در حال حاضر در Okinawa نصب شده است و یک تیم آماده هستند تا در شرایط گردباد واقعی آن را تست کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب