آنچه باید برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ تان بدانید

قطعا شما هم با خاموش شدن ناگهانی باتری لپ تاپ تان زمانی که انتظارش را ندارید و فکر می‌‌کنید باتری آن حالا حالاها به شما کار می‌دهد مواجه شده اید. برای اینکه عمر باتری لپ تاپ تان را بالا ببرید ترفند هاقطعا شما هم با خاموش شدن ناگهانی باتری لپ تاپ تان زمانی که انتظارش را ندارید و فکر می ‌کنید باتری آن حالا حالاها به شما کار می دهد مواجه شده اید. برای اینکه عمر باتری لپ تاپ تان را بالا ببرید ترفند هایی وجود دارد که در این مطلب می خوانید.

کلیک- خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ آن هم زمانی که در حال کار کردن با آن هستیم مشکلات زیادی را ممکن است برایمان بوجود آورد. برای پیشگیری از این مشکلات و برای اینکه مانع خراب شدن زود هنگام باتری لپ تاپ شویم باید جواب سوالات زیر را بدانیم.

باتری ها حافظه دارند؟

قبلا باتری ‌ها از جنس نیکل و کادمیوم تولید می ‌شدند و اصطلاح اثر حافظه در مورد آنها کاربرد داشت. عبارت حافظه  به این دلیل است که ظاهرا باتری ‌ها، کمترین و بیشترین مقدار شارژ را به عنوان ظرفیت خود شناسایی می ‌کردند و همیشه توصیه می‌ شد تا باتری زمانی که برای اولین بار استفاده می ‌شود کاملا تخلیه شود تا کمترین ظرفیت خود را بشناسد و وقتی دوباره شارژ می ‌شود ساعت‌ ها در حالت شارژ کامل بماند تا بیشترین مقدار ظرفیت نیز مشخص شود.

 از طرف دیگر گفته می ‌شد باتری ‌ها را می ‌توان تا دفعات مشخصی شارژ کرد و فرقی نمی کند شارژ ۹۹ درصد باشد یا یک درصد. اغلب کاربران برای افزایش دوام باتری شارژ آن را تا آخر استفاده و بعد آن را کاملا شارژ می ‌کردند.

اما باتری

منبع :