کارهایی که باید در صورت روشن نشدن آیفونتان انجام دهید

آیا برایتان پیش آمده که آیفون تان روشن نشود؟ بنظرتان در این مواقع چه باید کرد؟ ترفند هایی وجود دارد که با آن‌ها می‌توانید تا حدودی مشکل آیفون تان را بفهمید و یا حل کنید.

کارهایی که باید در صورت روشن نشدن آیفونتان انجام دهید

آیا برایتان پیش آمده که آیفون تان روشن نشود؟ بنظرتان در این مواقع چه باید کرد؟ ترفند هایی وجود دارد که با آن ها می توانید تا حدودی مشکل آیفون تان را بفهمید و یا حل کنید.

کلیک- روشن نشدن آیفون می ‌تواند نشانه وجود یک مشکل‌ نرم‌ افزاری غیر طبیعی یا حتی تمام شدن باتری باشد و یا شاید هم مشکلات جدی تری برای آن اتفاق افتاده باشد. در هر صورت زمانی که با این مشکل برخورد کردید بهتر است قبل انجام هر کاری ترفند‌ های عیب یابی را انجام دهید.

شاید همین روش ‌های ساده، باعث راه ‌اندازی مجدد آیفون بشود و دیگر نیازی به تعمیرات جدی تر نباشد.

۱- آیفون را برای مدتی شارژ کنید

آیفون خود را به‌ شارژر USB بزنید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه با پریز برق و یا ۲۵ دقیقه به کمک کامپیوتر یا لپ ‌تاپ شارژ کنید؛ در مرحله بعد در حالی که آیفون هنوز به منبع برق متصل است سعی کنید آن را روشن کنید.

اگر باتری آیفون به طور کامل خالی شده باشد، پس از زمانی بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شما می توانید دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید.

شارژ باتری آیفون

مشاهده تصویر بالا در صفحه نمایش گوشی نشام می دهد که دستگاه شما برای استفاده مجدد، تنها نیازمند شارژ باتری است. در این حالت گوشی خود را به مدت حدود چهار ساعت بگذارید تا شارژ کامل شود.

راه ‌اندازی اجباری (Force Reboot)

راه‌ اندازی اجباری آیفون با فشردن همزمان کلید پاور و Home انجام می‌ شود، برای این نوع راه‌ اندازی باید این دو کلید را ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نگاه دارید تا لوگوی اپل روی صفحه نمایش داده شود.

راه ‌اندازی سخت (Hard Reboot)، راهکاری برای حل مشکل هنگ یا کرش آیفون است. در این حالت صفحه ‌نمایش آیفون خاموش می شود و هیچ کدام از دستورات کاربر را جواب نمی ‌دهد.

این مشکل آسان تر و سریع تر از حالت قبل حل می ‌شود و نیازی به انتظار هم ندارد. این وضعیت با توجه به اتفاقات قبلی، بلافاصله برای کاربر قابل تشخیص است.

اما آیفون روشن نشد!

اگر با شارژ کردن گوشی و نیز با لمس همزمان کلیدهای پاور و Home جواب نگرفتید می توانید نتیجه بگیرید که یکی از اتفاقات زیر برای آیفون تان پیش آمده:

– آیفون در حالت DFU قرار گرفته. DFU Mode قسمتی از فرآیند جیلبریک دستگاه‌ های اپلی به حساب می آید.

در صورتی که در هنگام اجرای پروسه Jailbreak مشکلی پیش بیاید گوشی در حالت DFU باقی می ماند. برای خارج شدن از این حالت باید به کمک یکی از نرم‌ افزار های جیلبریک، گوشی را مجددا راه‌ اندازی (Reboot) کنید.

– باتری گوشی خراب شده و شارژ نمی‌ شود که البته احتمال وقوع این مورد بسیار کم است.

– کابل شارژ USB، کار نکرده و یا معیوب شده است. در واقع این کابل نمی تواند به اندازه مورد انتظار، دستگاه شما را شارژ کند. این مشکل معمولاً برای کابل‌ های واسطه‌ (و نه اورجینال اپل) اتفاق می ‌افتد.

– آیفون یا قسمتی از آن خراب شده که این مورد معمولاً در مواقعیکه گوشی برای اثر ضربه یا افتادن در مایعات آسیب دیده باشد بوجود می آید.

– آیفون خراب است؛ این مورد بسیار کم اتفاق می افتد. ولی در صورت وقوع، کاربران می ‌توانند با مراجعه به فروشگاه ‌های اپل، آیفون خود را به صورت رایگان عوض کنند که با توجه به اینکه هیچ فروشگاه اپلی در ایران وجود ندارد این راه حل برای کاربران ایرانی مفید نیست.

مشکل حالت DFU با کمی حوصله و جستجو حل می‌ شود. مسأله کابل‌ های USB نیز با تست یک کابل دیگر، که بهتر است کابل اصلی اپل باشد به راحتی قابل حل است اما سه مورد بعدی چالش برانگیز تر است و به راهکار های حرفه‌ ای تری نیاز دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب