نمایشگاه نانو برگزار می‌شود

رئیس ستاد نانو امروز ۱۱ مهر، در نشست خبری ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون نمایشگاه بین المللی نانو گفت که امیدوار است امسال نمایشگاه موثرتر از هر سال برگزار شود.رئیس ستاد نانو امروز ۱۱ مهر، در نشست خبری ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون نمایشگاه بین المللی نانو گفت که امیدوار است امسال نمایشگاه موثرتر از هر سال برگزار شود.

دکتر سرکار، در مورد این جشنواره توضیح داد:«بحث جشنواره را مطرح کردیم چون این برنامه شامل حضور تمام فعالان در عرصه توسعه فناوری نانوست. از بخش نهادهای ترویجی تا حضور بخش دانش آموزی و دانشجویی، انجمن ها و تشکل های علمی، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و همین طور تمام نهادهایی که در راستای توسعه نانو دارند در بحث پتنت، بازار  خدمات ارائه می کنند، صندوق هایی که اعطای تسهیلات می کنند، شرکت هایی که محصولات نانو را تولید می کنند و واحدهای صنعتی که با استفاده از فناوری نانو محصولات خود را ارتقا داده اند و محصولاتی با کیفیت و  کارایی بهتر به بازار عرضه کردند. بنابر این مجموعه ای از این فعالان در عرصه نانو حاضران جشنواره را تشکیل می دهند.»

وی در خصوص برنامه های جشنواره نانو افزود:« روز اول، افتتاحیه را ساعت سه و نیم بعد از ظهر با حضور معاون اول رئیس جمهور و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و حضور سایر مسئولین و تمام شرکت کننده ها آغاز می کنیم و در خلال این برنامه تقدیر خواهیم کرد از شرکت های برتر نانو که محصولات نانو دارند و هم چنین از شرکت های تجهیزات ساز و مراکز رشد برتر.»

دکتر سرکار ادامه داد:«و بعد بازدیدی توسط معاون اول رئیس جمهور انجام خواهد شد. روز دوم ما نشستی داریم با سفرای کشورهای خارجی که دعوت شده اند و انتظار داریم که سفرای بیش از ۵۰ کشور در این برنامه حضور داشته باشند. این برنامه با مشارکت فعال وزرات امور خارجه دارد انجام  می شود که قابلیت های ایران در عرصه نانو تکنولوژی ارائه شود به این سفرا و بتوانیم  با اطلاع رسانی و آگاه کردن سفرای این کشورها ظرفیت های تعاملات خود را در عرصه بین المللی ارتقا دهیم. همکاری ها می توانند در تمام زمینه ها باشد: همکاری های علمی فناوری، همکاری های آموزشی و تبادل دانشجو و نهایتا در عرصه تبادل فناوری و بعد عرضه محصولات نانو به سایر کشورها. بنابر این نشست بسیار موثری خواهد بود که حضور دکتر ستاری و دکتر تخت روانجی برگزار خواهد شد که  استقبال خوبی از آن شده و برای سفرا نیز یک تور بازدید از نمایشگاه پیش بینی شده که قابلیت های آن را از نزدیک مشاهده کنند.»

روشن کردن شمع با تلفن همراه