گوشی جنجالی HTC با نام ‘اقیانوس’ در راه است

در اوایل هفته گذشته، یکی از طراحان ارشد اچ تی سی به نام دنیل ورمولن طرح هایی از ایده یک گوشی هوشمند بدون دکمه با نام “Ocean” را منتشر کرد که با سر و صدای زیادی همراه شد.

گوشی جنجالی HTC با نام ‘اقیانوس’ در راه است

در اوایل هفته گذشته، یکی از طراحان ارشد اچ تی سی به نام دنیل ورمولن طرح هایی از ایده یک گوشی هوشمند بدون دکمه با نام “Ocean” را منتشر کرد که با سر و صدای زیادی همراه شد.

به گزارش کلیک، این طرح ها به سرعت از روی نمونه کارهای آنلاین ورمولن حذف شدند، اما اینترنت جایی نیست که پس از انتشار چیزی، نادیده بماند یا پس از حذف آن دیگر کسی به آن دسترسی نداشته باشد.

پس از آن، گمانه زنی ها درباره این تصاویر به سرعت شروع شد. LlabTooFeR اظهار نظر کرد که اچ تی سی می تواند سه مدل متفاوت از این گوشی را منتشر کند. این مدل ها می توانند Ocean Master ،Ocean Note و Ocean Smart نام داشته باشند. به هر حال منتظر اطلاعات بیشتری در این باره هستیم.

ایده یک دستگاه کاملا یک دست و بدون هیچ گونه دکمه از سوی اچ تی سی جذاب و نوآورانه به نظر می رسد، از طرفی اگر این دستگاه شبیه تصاویری که منتشر شده باشد، می تواند موفقیت خوبی را برای این شرکت به همراه آورد. اچ تی سی در سال های اخیر توفیق چندانی در بازار گوشی های هوشمند نداشته و همواره با شکست مالی مواجه بوده است. تا جایی که مدتی گمانه زنی برای ورشکستگی آن زده می شد.

در یک دهه گذشته، یکی از مهم ترین بخش های دنیای گوشی های هوشمند، رابط کاربری آن ها بوده است، اما اکثر گوشی ها هنوز هم یک دکمه پاور، کلیدهای تنظیم صدا و اغلب یک دکمه خانه دارند. با اطلاعات کمی که ما تاکنون در مورد سری Ocean داریم، این گوشی در صورت تولید، از یک قاب کاملا لمسی برخوردار خواهد بود که امکانات جانبی در لبه های آن برای سهولت کاربران فراهم می شود. به عنوان مثال، دیگر شاهد دکمه های سنتی خانه یا کم و زیاد کردن صدا به صورت خازنی نیستیم و آن ها را به صورت لمسی بر روی لبه های گوشی شاهد خواهیم بود.

اگر گوشی HTC Ocean منتشر شود، ممکن است سطح طراحی این کمپانی تایوانی را فراتر از آن چه که اکنون است، ببرد. در واقع این گوشی می تواند آینده اچ تی سی را تغییر دهد و فراتر از یک گوشی معمولی ظاهر شود. از تصاویر منتشر شده می توان دریافت که این گوشی دارای لبه پایینی خمیده، جک ۳٫۵ میلیمتری، یک پورت یو اس بی سی و دو دوربین عقب است.

اگر چه می دانیم که تصاویر منتشر شده از اچ تی سی Ocean یک ایده واقعی در تئوری است، اما باید منتظر ماند و دید که آیا این تصاویر به حقیقت بدل می شوند و ما شاهد یک، دو یا سه مدل از این گوشی هوشمند خواهیم بود یا خیر. بدون شک در بازاری که تمام گوشی های هوشمند تا حد زیادی شبیه به یکدیگر هستند، قطعا یک ایده جدید و بالقوه که با ابتکار نیز همراه باشد، حتما به موفقیت خواهد رسید. امیدواریم اچ تی سی این حرف را مد نظر داشته باشد.

به هر حال همان طور که گفتیم اچ تی سی در طی سال های اخیر موفقیت چندانی در بازار اسمارت فون ها نداشته و به نوعی کاربران از این شرکت دست کشیده اند و تمایلی برای خرید محصولات آن دارند. پس چه بهتر است که این شرکت با تغییری در ساختار گوشی های هوشمند خود شانس مجددی را آزمایش کند. البته باید مد نظر داشته باشید که این کار می تواند نتیجه عکس دهد و کار را از این هم بدتر کند.

چه بهتر است که اچ تی سی در کنار دیگر گوشی های خود، مدلی از این گوشی را هم تولید کند و در صورت استقبال کاربران به سراغ ساخت و گسترش مدل های دیگر آن برود. امیدواریم این شرکت تایوانی در راه سختی که پیش رو دارد تصمیمات درستی بگیرد و خاطرات خوب گذشته را دوباره زنده کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب