بازتاب موفقیت فوتسال ایران در سایت فیفا

سایت فدراسیون جهانی فوتبال موفقیت بزرگ تیم ملی فوتسال کشورمان در جام جهانی کلمبیا را بازتاب داد.

بازتاب موفقیت فوتسال ایران در سایت فیفابه گزارش خبرنگار حوزه دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان،

تیم ملی فوتسال کشورمان دقایقی قبل با پیروزی بر پرتغال در ضربات پنالتی به عنوان سومی جهان دست یافت. سایت رسمی فیفا این موفقیت بزرگ نماینده شایسته قاره کهن را بازتاب داد و نوشت سفر ایران در اوج به پایان رسید.

در این گزارش آمده است:

سفر چشمگیر ایران در جام جهانی فوتسال کلمبیا 2016 در نقطه اوج به پایان رسید، زیرا آنها پس از تساوی 2-2 مقابل پرتغال ، در ضربات پنالتی 4-3 پیروزی رسیدند و عنوان سومی جهان را کسب کردند.

ایرانیان در این مسابقه دو گل عقب ماندگی را جبران کردند تا بازی را  به ضربات پنالتی درماتیک بکشانند، که در آن شش ضربه پنالتی لازم بود تا  تکلیف تیم برنده مشخص شود.

نیمه اول احساس یک مسابقه دوستانه را تداعی می کرد، که هر دو دروازه بان، علیرضا صمیمی برای ایران و ببه برای پرتغال عملکرد چشمگیری داشتند.

در ادامه این گزارش آمده است هرچه نیمه اول نسبتا بازی آرام بود،نیمه دوم پر حرارت و پر انرژِی آغاز شد و کاردینال در همان دقیقه اول برای پرتغال گلزنی کرد.

سایت فیفا در ادامه به درگیری میان بازیکنان دو تیم و اخراج سنگ سفیدی و  میگوئل کاسترو اشاره کرد و نوشت، در این مقطع ایران ورق را برگرداند،افشین کاظمی با ضربه ای مطمئن قهرمان آسیا را به بازی برگرداند و پس از او مهدی جاوید ضربه ی پنالتی را تبدیل به گل کرد و بازی را به ضربات پنالتی کشاند.

شش ضربه پنالتی لازم بود تا برنده بازی مشخص شود. سپهر محمدی دروازه بان ایران دو مهار عالی انجام داد، اما هم تیمی هایش دو بار ضربه را  به تیرک کوبیدند.

پس از آن که ژائو ماتوس پرتغال پنالتی ششم را به تیرک زد، جاوید ضربه پنالتی خود را به گل تبدیل کرد تا بهترین دستاورد تاریخ ایران در جام جهانی فوتسال را تضمین کند و این تیم عنوان چهارمی در جام جهانی 1992هنگ کنگ را پشت سر بگذارد.

انتهای پیام/

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب