تعویق پروژه سخت‌افزاری Ara توسط گوگل

گوگل در همایش اخیر توسعه‌دهندگان با نام I/O از آرا تعریف و تمجید می‌کرد و در آنجا پیش‌نمایشی از محصول تکمیل شده را هم ارائه نمود.

تعویق پروژه سخت‌افزاری Ara توسط گوگل

گوگل در همایش اخیر توسعه‌دهندگان با نام I/O از آرا تعریف و تمجید می‌کرد و در آنجا پیش‌نمایشی از محصول تکمیل شده را هم ارائه نمود.

در سال ۲۰۱۳، بخش موتورلا در گوگل اعلام کرد که ساخت یک گوشی هوشمند با مفهوم ماژولار را درنظر دارد، اما از آن زمان تاکنون، این پروژه پیشرفت چندانی نداشته است.با اینکه گوگل دیگر روی پروژه سخت‌افزاری آرا (Ara) کار نمی‌کند؛ اما اگر شرکت دیگری بخواهد از پروانه این محصول برخوردار شود، این گوشی هوشمند ماژولار خواهد به زندگی و تکامل خود ادامه دهد.

در اوایل معرفی این پروژه، مخاطبان علاقه‌مند با تصور اینکه یک گوشی با قطعات انتخابی خواهند داشت، بسیار خوشحال شدند. «دوربین لازم نداری ولی در عوض یک باتری دیگری می‌خواهی؟ بسیار خب، انتخاب کن.» «برای سفر در پیش رو، یک بلندگوی بزرگ نیاز داری؟ خیلی ساده است؛ انتخابش کن.» این محصول دست‌کم ایده خوبی بود. اما بنابر گزارش اخیر از رویترز، گوگل پروژه آرا را معوق گذاشته است. منابع آگاه مدعی هستند که این شرکت در پی «به‌روزرسانی» بسیاری از پروژه‌های سخت‌افزاری کنونی خود است.

البته این اخبار بدان معنا نیست که پروژه آرا از بین رفته است. با اینکه گوگل شاید دیگر به توسعه این گوشی علاقه‌ای نداشته باشد، اما می‌تواند امتیاز آن را به شرکت‌های علاقه‌مند دیگری واگذار نماید. گفتنی است تأخیر در انجام این پروژه، تنها یکی از موارد موجود در نقایص آرا است. در ابتدا وعده داده شده بود که این گوشی در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شود، اما بعداً به ۲۰۱۶ حواله داده شد و پس از آن هم وعده سال ۲۰۱۷ داده شد.

تعویق پروژه سخت‌افزاری Ara توسط گوگل

گفته می‌شود همزمان با تأخیر در ارائه محصول، گوگل هم بخشی از طراحی ماژولار آرا را تغییر داد؛ به جای داشتن قطعات کاملاً جایگزین‌پذیر (همچون سی‌پی‌یو)، گوگل تصمیم گرفت برخی از قطعات کلیدی و مهم آرا، جزء جدایی‌ناپذیر آن باقی بمانند. به سخن دیگر، قطعاتی همچون سی‌پی‌یو، آنتن و باتری را می‌توان با تراشه‌های ماژولار تکمیل کرد؛ اما نمی‌توان همه آنها را برداشت و با قطعات دیگری جایگزین نمود.

اخبار هفته گذشته در مورد گوگل، کمی شگفت‌آور بودند؛ چرا که این شرکت در همایش اخیر توسعه‌دهندگان با نام I/O از آرا تعریف و تمجید می‌کرد و در آنجا پیش‌نمایشی از محصول تکمیل شده را هم ارائه نمود و وعده داد که آن را تا سال ۲۰۱۷ روانه بازار نماید؛ هرچند که وب‌سایت توسعه‌دهنده گوگل در مورد آرا، هنوز هم به سال ۲۰۱۶ به‌عنوان سال عرضه این گوشی اشاره می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب