ترکیب خدمات ابری و نرم‌افزار سازمانی

در طی دوازده ماه گذشته، گوگل ۹ میلیارد دلار در بخش ابر سرمایه‌گذاری کرده و اکنون بیش از یک میلیارد کاربر دارد.

ترکیب خدمات ابری و نرم‌افزار سازمانی

در طی دوازده ماه گذشته، گوگل ۹ میلیارد دلار در بخش ابر سرمایه‌گذاری کرده و اکنون بیش از یک میلیارد کاربر دارد.گوگل در روز پنج‌شنبه از بازسازی خدمات ابری و نرم‌افزاری و نیز سخت‌افزاری خود با نام جدید Google Cloud خبر داد.

گفته می‌شود این تازه‌ترین تلاش گوگل برای کسب رهبری در بخشی است که آمازون و مایکروسافت بازیگران عمده آن هستند.بنابر بیانیه گوگل، این گروه جدید که زیر نظر دیانی گرین (یکی از مدیران اجرایی گوگل) اداره می‌شود، شامل نرم‌افزارهای کاری و سازمانی مبتنی بر وب همچون Docs و Sheets، و نیز ابزارهای یادگیری ماشین است که دیگر شرکت‌ها می‌توانند از طریق اینترنت و با استفاده از گوشی‌ها، تبلت‌های اندرویدی و لپ‌تاپ‌های Chromebook، به اجاره این خدمات برای کاربران تجاری بپردازند.

گفتنی است نرم‌افزار کاری گوگل که G Suite نام‌گذاری شده، سال‌هاست که وجود داشته و نزد کاربران انفرادی، شرکت‌های تازه‌کار و دیگر شرکت‌های کوچک، از محبوبیت برخوردار است.

با اینکه این برنامه‌ها همیشه روی وب عرضه شده‌اند، اما هرگز به‌عنوان بخشی از یک سرویس بزرگتر رایانش ابری ارائه نگشته‌اند. گفته می‌شود گرین به ترکیب آنها خواهد پرداخت تا به عرضه گستره بزرگتری از خدمات به شرکت‌هایی بپردازد که قصد دارند برنامه‌ها و دیگر امور سازمانی خود را به مراکز داده ارزان‌تر و انعطاف‌پذیرتر اجاره‌ای منتقل نمایند.

ترکیب خدمات ابری و نرم‌افزار سازمانی

گوگل همچنین اعلام کرد - از طریق محصولات و خدماتی که دیگر شرکت‌ها روی سرورهای این شرکت اجرا می‌کنند - خدمات ابری آن اکنون بیش از یک میلیارد کاربر دارد. اورس اولزل (مدیر کهنه‌کار زیرساخت گوگل) گفت این شرکت در طی دوازده ماه گذشته، ۹ میلیارد دلار در بخش ابر سرمایه‌گذاری کرده است؛ اگرچه به اعداد و ارقام خاصی در مورد درآمد این شرکت اشاره نمی‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب