اقدام مایکروسافت برای خرید لینکداین

خرید شبکه اجتماعی تخصصی لینکداین توسط مایکروسافت به انحصارطلبی تجاری این شرکت می‌انجامد و نگرانی‌هایی را در ارتباط با حریم شخصی به وجود می‌آورد.

اقدام مایکروسافت برای خرید لینکداین

شرکت salesforce از خرید شبکه اجتماعی لینکدین توسط مایکروسافت ابراز نگرانی کرده و عقیده دارد که این عمل به انحصارطلبی تجاری مایکروسافت می‌افزاید.

شرکت Salesforce معتقد است خرید شبکه اجتماعی تخصصی لینکداین توسط مایکروسافت به انحصارطلبی تجاری این شرکت می‌انجامد و نگرانی‌هایی را در ارتباط با حریم شخصی به وجود می‌آورد.

Salesforce.com از رگولاتورهای اروپایی خواسته تا جلوی خریداری LinkedIn توسط مایکروسافت را بگیرند. مایکروسافت قصد دارد با پرداخت ۲۶.۲ میلیارد دلار بزرگترین شبکه اجتماعی تخصصی جهان را به تصاحب خود درآورد.

برک نورتون مدیر امور حقوقی Salesforce با صدور بیانیه‌ای تصریح کرده که خریداری LinkedIn توسط مایکروسافت تهدیدی برای آینده خلاقیت و رقابت است. زیرا از این طریق یک پایگاه داده حاوی اطلاعات بیش از ۴۵۰ میلیون نفر متخصص و افراد شاغل در بیش از ۲۰۰ کشور به دست مایکروسافت می‌افتد و این امر زمینه انحصارطلبی تجاری آن را فراهم می‌کند. وی افزوده که مایکروسافت از این طریق می‌تواند فضایی غیررقابتی به وجود آورد.

کمیسیون اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا پیش از این در این زمینه حساس شده و با ارسال پرسشنامه برای شرکت‌های فناوری در این قاره در حال بررسی موضوع است.

قرار است بررسی‌ها در این زمینه طرف هفته‌های آینده ادامه یابد. تا زمانی که نگرانی‌های مربوط به رگولاتوری این معامله حل نشود، لینکد‌این استقلال خود را حفظ خواهد کرد. مایکروسافت امیدوار است تا روند این خرید تا ماه نوامبر تکمیل شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب