راه‌اندازی دوبخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک در موسسه رازی

رئیس موسسه رازی از راه‌اندازی دو بخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک دراین موسسه خبر داد.

راه‌اندازی دوبخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک در موسسه رازی

رئیس موسسه رازی از راه‌اندازی دو بخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک دراین موسسه خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمید کهرام شنبه، 10مهر ماه در حاشیه افتتاح این دو بخش اظهار کرد: بخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک با راه‌اندازی آزمایشگاه‌های متعدد و فناوری‌های روز دنیا خدمات متعددی در استفاده از تکنولوژی روز دنیا به موسسه رازی داده است.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه ژنومیکس به عنوان مرجع تحقیقات دامپزشکی کشور راه‌اندازی شده است.

کهرام خاطرنشان کرد: انجام طرح‌های تحقیقاتی بر اساس اولویت‌های تدوین شده شبکه دامپزشکی کشور در راستای تشخیص بیماری‌های نوظهور و بازپدید، انجام طرح‌های تحقیقاتی بر اساس اولویت‌های تدوین شده شبکه دامپزشکی کشور در راستای مطالعات مولکولار اپیدمیولوژی بیماری‌ها و انجام طرح‌های تحقیقاتی مرتبط با واکسن‌های نسل جدید از جمله برنامه‌های این بخش است.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی آزمایشگاه مهندسی ژنتیک نیز توضیح داد: برنامه‌ریزی در این بخش جهت انجام طرح‌های تحقیقاتی پزشکی و دامپزشکی در دو بخش ویروسی و باکتریایی است.

کهرام در پایان گفت: بررسی امکان راه‌اندازی اندازه گیری کمی با استفاده از REAL TIME و برنامه‌ریزی جهت تعیین هویت مولکولار ویروس‌های مصرف پزشکی جهت تکمیل شناسنامه‌های بذرهای ویروسی و همچنین بررسی امکان تهیه واکسن‌های کلستریدیایی به صورت نوترکیب (کلون نمودن و بیان) از جمله برنامه‌های بخش مهندسی ژنتیک است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب