راه‌اندازی دوبخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک در موسسه رازی

رئیس موسسه رازی از راه‌اندازی دو بخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک دراین موسسه خبر داد.

رئیس موسسه رازی از راه‌اندازی دو بخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک دراین موسسه خبر داد.

به گزارش ایسنا، حمید کهرام شنبه، 10مهر ماه در حاشیه افتتاح این دو بخش اظهار کرد: بخش ژنومیکس و مهندسی ژنتیک با راه‌اندازی آزمایشگاه‌های متعدد و فناوری‌های روز دنیا خدمات متعددی در استفاده از تکنولوژی روز دنیا به موسسه رازی داده است.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی آزمایشگاه ژنومیکس به عنوان مرجع تحقیقات دامپزشکی کشور راه‌اندازی شده است.

کهرام خاطرنشان کرد: انجام طرح‌های تحقیقاتی بر اساس اولویت‌های تدوین شده شبکه دامپزشکی کشور در راستای تشخیص بیماری‌های نوظهور و بازپدید، انجام طرح‌های تحقیقاتی بر اساس اولویت‌های تدوین شده شبکه دامپزشکی کشور در راستای مطالعات مولکولار اپیدمیولوژی بیماری‌ها و انجام طرح‌های تحقیقاتی مرتبط با واکسن‌های نسل جدید از جمله برنامه‌های این بخش است.

وی همچنین با اشاره به راه‌اندازی آزمایشگاه مهندسی ژنتیک نیز توضیح داد: برنامه‌ریزی در این بخش جهت انجام طرح‌های تحقیقاتی پزشکی و دامپزشکی در دو بخش ویروسی و باکتریایی است.

کهرام در پایان گفت: بررسی امکان راه‌اندازی اندازه گیری کمی با استفاده از REAL TIME و برنامه‌ریزی جهت تعیین هویت مولکولار ویروس‌های مصرف پزشکی جهت تکمیل شناسنامه‌های بذرهای ویروسی و همچنین بررسی امکان تهیه واکسن‌های کلستریدیایی به صورت نوترکیب (کلون نمودن و بیان) از جمله برنامه‌های بخش مهندسی ژنتیک است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب