بدترین کفش‌ها برای پاهای شما کدامند؟

کفش در سلامتی افراد تاثیر بسیار زیادی دارد. برخی بیماری‌ها مانند انواع کمردردها و زانودردها و بسیاری بیماری‌های مزمن از این دست ناشی از پوشیدن کفش نامناسب می‌باشد.

بدترین کفش‌ها برای پاهای شما کدامند؟به گزارش جام جم آنلاین به نقل از سلامت نیوز ، پاشنه‌ها هر روز بلندتر و بلندتر می‌شوند. پاشنه‌ی بلند کفش موجب بیماری‌های مختلف از پیچ خوردن پا گرفته تا دردهای مزمن دیگر می‌شود.

چه این پاشنه‌ها خیلی بلند باشند، چه بلندی آن‎ها متوسط باشد، در پشت پاشنه گره‌هایی ایجاد می‌کنند. فشار به پشت پاشنه گاهی موجب تغییر شکل این قسمت پا در برخی موارد می‌شود.

گاهی این فشار باعث ایجاد تورم و تاول در پشت پاشنه می‌شود. درآمدن استخوان پا هم در افرادی که کفش پاشنه بلند می‌پوشند، دیده می‌شود.

تغییر پاشنه‌ی خیلی بلند به پاشنه‌ی کوتاهتر و کوتاهتر به وضعیت سلامتی شما کمک می‌کند. هر چه پاشنه کفشتان را کوتاهتر کنید پای شما در وضعیت طبیعی تری قرار می‌گیرد. پوشیدن کفش‌هایی که بیش از دو اینچ پاشنه نداشته باشند به شما توصیه می‌شود.

یکی از شایعترین مشکلاتی که در زمان پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند ایجاد می‌شود پیچ خوردگی مچ پا می‌باشد. با پیچ خوردن پا، دردهای مفصلی نیز افزایش می‌یابد. اگرچه تمام کفش های پاشنه بلند مضر هستند کفش هایی که پاشنه‌ی آن ها باریک می باشد، مضرتر می‌باشند.

کفش‌هایی که پاشنه ی آن‌ها پهن تر است، وزن بدن را پخش تر کرده و به نسبت دیگر کفش های پاشنه بلند که پاشنه ی باریکتری دارند، بهتر می‌باشند. کفش‌های پاشنه بلند هم چنین مشکلاتی مانند کمردرد و زانو درد را سبب می‌شوند.

پوشیدن دمپایی بندانگشتی خیلی پیشنهاد نمی‌شود. به ویژه افراد دیابتی بهتر است این نوع کفش و دمپایی نپوشند چرا که بریده شدن و زخم برای آن ها بسیار خطرناک است.

قبل ازخریدن کفش:


-مطمئن باشید که پنجه ی پای شما کاملا راحت است و پنجه خیلی انعطاف پذیر نیست.

-مطمئن باشید که ساق پای شما کاملا راحت است

-کفشی انتخاب کنید که پاشنه ی پهن و راحتی داشته باشد و بلندی آن بیش از دو اینچ نباشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب