مایکروسافت در حال ساخت یک اسکایپ یکپارچه برای تمامی پلتفرم ها

اسکایپ یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های ارتباطی در سرتاسر دنیاست که ارتباط کاربران را با اقصی نقاط کره خاکی فراهم می‌کند

مایکروسافت در حال ساخت یک اسکایپ یکپارچه برای تمامی پلتفرم ها

اسکایپ یکی از محبوب ترین پلتفرم های ارتباطی در سرتاسر دنیاست که ارتباط کاربران را با اقصی نقاط کره خاکی فراهم می کند. این اپلیکیشن هم اکنون در دسترس میلیون ها نفر قرار دارد و پلتفرم های متعددی را پوشش می دهد. اما اختلاف قابلیت ها در پلتفرم های مختلف باعث سردرگمی کاربران می شود و مایکروسافت این بار تصمیم دارد یک اپلکیشن اسکایپ برای تمامی پلتفرم ها عرضه کند.
این گزارش جدید پس از خبر تعطیلی یکی از دفاتر مایکروسافت در لندن و تعدیل 220 نفر از پرسنل این شرکت منتشر شد. ظاهراً تصمیم به تعدیل نیرو از سوی مایکروسافت به دلیل عرضه یک نسخه جدید و یکپارچه از اسکایپ بوده که با تمامی پلتفرم ها سازگاری داشته باشد.
اسکایپ هم اکنون به عنوان اپلیکیشنی در پلتفرم های ویندوزی مثل ویندوز 10، یک اپلیکیشن دسکتاپی برای کامپیوترها و سایر نسخه های ویندوز، یک اپلیکیشن جداگانه برای اندروید و iOS شناخته می شود. علاوه بر این اسکایپ یک اپلیکیشن ویندوز فونی برای اسمارت فون های مجهز به ویندوز فون 8.1 و پایین تر، یک اپلیکیشن برای ویندوز RT و حتی یک نسخه متفاوت برای macOS و لینوکس دارد که هر کدام از آنها با نسخه وب نیز متفاوت است.
رسیدگی به این تعداد نسخه مختلف از یک اپلیکیشن کار بسیار دشواری ست و مایکروسافت هم به ساده سازی تمایل بیشتری دارد. به گفته Arstechnica، مایکروسافت در حال توسعه یک نسخه جدید به نام “Skype for Life” است که می تواند با تمامی پلتفرم ها مثل ویندوز، مک، لینوکس، iOS و اندروید سازگاری داشته باشد. گفته می شود که بخش HQ مایکروسافت در حال تولید این نسخه است و تمرکز اولیه اسکایپ روی ساخت نسخه یکپارچه است. بنابراین بسیاری از تیم های دیگر که در حال کار روی سایر نسخه های اسکایپ هستند در واقع اضافی هستند و دلیل تعدیل نیروی مایکروسافت در دفتر لندن به همین دلیل اتفاق افتاده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب