اپلیکیشن جدید گوگل برای گرفتن تصاویر 360 درجه سه بعدی

در حال حاضر یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی فناوری واقعیت مجازی، محدود بودن محتوای تولید شده است.

اپلیکیشن جدید گوگل برای گرفتن تصاویر 360 درجه سه بعدی

در حال حاضر یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی فناوری واقعیت مجازی، محدود بودن محتوای تولید شده است. اگر محدودیت در صرف هزینه برای خرید گجت‌های گران قیمت نداشته باشید، می‌توانید از دوربین‌های 360 درجه پیشرفته‌ای که توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شوند، استفاده کنید. اما اغلب بهترین و با کیفیت‌ترین دوربین عکاسی که بخش عمده‌ای از کاربران در دسترس دارند، دوربین گوشی هوشمند آنهاست.

شرکت گوگل در تلاش است تا این شرایط را تغییر دهد و دسامبر گذشته اپلیکیشن Cardboard Camera را برای اندروید عرضه کرد و اکنون نوبت به کاربران iOS رسیده است تا بتوانند از این برنامه عکاسی جدید استفاده کنند.

اگرچه کاربران نمی‌توانند از این اپلیکیشن برای فیلمبداری به سبک واقعیت مجازی استفاده کنند، Cardboard Camera برای خلق تصاویر 360 درجه بسیار کاربردی است.

استفاده از این اپلیکیشن درست مانند گرفتن عکس‌های پانوراما است، قابلیتی که در حال حاضر تقریبا تمامی کاربران در اپلیکیشن دوربین گوشی هوشمند خود به آن دسترسی دارند. با این تفاوت که با استفاده از Cardboard Camera می‌توانید به صورت 360 درجه عکاسی کنید، یعنی از نقطه شروع تا پایان عکس باید یک بار کامل به دور خود بچرخید.

با استفاده از این برنامه می‌توانید به ضبط صدا نیز بپردازید تا بتوانید صدای محیطی را به تصویر 360 درجه خود اضافه کنید.

پس از اتمام کار می‌توانید عکس نهایی را در اپلیکیشن Cardboard VR گوگل تماشا کنید. البته متاسفانه این برنامه به شما امکان نمی‌دهد که تصویر بالای سر و زیر پای خود را ثبت کنید به این ترتیب جنبه واقعیت مجازی این اپلیکیشن چندان نزدیک به محتوای واقعیت مجازی تهیه شده با استفاده از تجهیزات تخصصی نیست.

گوگل این اپلیکیشن را به قابلیت‌های اشتراک گذاری نیز مجهز کرده است و شما می‌توانید تصاویر VR ثبت شده در این اپلیکیشن را ارسال و دریافت کنید. امکان اشترام گذازی تصاویرو گالری تصاویر از طریق سرویس گوگل درایو نیز وجود دارد که در این صورت مخاطب شما تشویق می شود که این اپلیکیشن را دانلود و نصب کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب